SabzArticleView

دیگر مقالات تخصصی
تحلیلی بر شعار سال 2020 ایکوم
تحلیلی بر شعار سال 2020 ایکوم
مجتبی عبادی فتح، مسئول امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مناسبت روز جهانی موزه ها شعار سال 2020 ایکوم را اینگونه تحلیل نموده است:
سردار ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور :راهیان نور یک اتفاق بزرگ در عرصه گردشگری معنوی
سردار ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور :راهیان نور یک اتفاق بزرگ در عرصه گردشگری معنوی
راهیان نور در دوران دفاع مقدس به گونه‌ دیگری در کشور در جریان بود، یعنی همین که خانواده‌های شهدا و مسئولین در ایام دفاع مقدس برای کمک به جبهه‌ها در اردوگاه‌ها حضور پیدا می‌کردند.
یادبود پیروزی در جنگ اُکتبر
یادبود پیروزی در جنگ اُکتبر

نجمه رجب
برای کشورهایی که در چند دهه اخیر جنگ را تجربه کرده‌اند، «موزه‌ی جنگ» تنها یک جاذبه گردشگری از جنس معمول نیست، بلکه بریده‌ای از تاریخ معاصر آنهاست و از این رو تدارک یادمان برای گرامی‌داشت یاد روزهای نبرد برای ملت‌های درگیر جنگ  اهمیت ویژه‌ای دارد.

زمستان گرم نوفل‌لوشاتو
زمستان گرم نوفل‌لوشاتو
  محمدمهدی ستارکی  
15 مهر تا 11 بهمن‌ماه 1357، عجیب‌ترین و مهم‌ترین روزهای تایم‌لاین انقلابند؛ روزی که روحانی پرنفوذ قدم در خاک روستایی کوچک در نزدیکی پاریس گذاشت
آگاهی از گذشته خودآگاهی نسبت به آینده
آگاهی از گذشته خودآگاهی نسبت به آینده
پژوهشگر ادبیات پایداری در گفت‌وگو با «سرو»؛:
از شروع و نحوه‌ی ورودتان به وادی ادبیات مقاومت و پایداری بگویید؟
روایت نفوذ در «نفوذ»
روایت نفوذ در «نفوذ»
  شهرزاد محمدی  
«نفوذ»ی برای روایت نفوذ اجنبی، به خصوص از جنس آمریکایی‌اش. جواد شمقدری باز پای کار آمده است تا به تصویر بکشد دخالت‌ها و موش دوانی‌های دولت آمریکا را در سه مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی؛ پیش از وقوع آن، در سال‌های ابتدایی و همزمان با کودتای نوژه و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و هنگامه آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله. یک پروژه عظیم که قرار است سریال شبکه یک سیما باشد در موسم دهه فجر.  سریال نفوذ می‌خواهد دخالت‌های آمریکا در ایران را در مقاطع مختلف تاریخی به تصویر بکشد. تمام مباحث مطرح در آن نیز بر اساس مستندات و در قالب ملودرام و قصه‌های مجزا تهیه شده است.
جواد شمقدری دراثر تازه‌اش به جوانان و دانشجویان به عنوان تاثیرگذاران در انقلاب اسلامی ایران به صورت خاص و ویژه تمرکز و توجه داشته است.
سریال «نفوذ» به نویسندگی و کارگردانی جواد شمقدری، تهیه‌کنندگی محسن علی‌اکبری و با حمایت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از بهمن ماه سال 96 کلید خورده است. تصویربرداری این مجموعه نمایشی همچنان دارد و عوامل اثر این روزها در اطراف ساوه مستقر هستند برای فیلمبرداری سکانس‌های فاز سوم آن. تا کنون کار نزدیک به 80 درصد تصویربرداری سریال نفوذ به پایان رسیده است و تهیه‌کننده‌اش اظهار امیدواری می‌کند که اثرش به دهه فجر امسال برسد.