• image05
  • image02
  • image04
  • lib
  • #
  • #
  • #
اخبار > امیر سرتیپ کاظمی: کتاب ابزار مهم ترویج فرهنگ ایثار است/ اشتیاق مادر شهید بلوردی برای انتشار «صخره‌های خونین قراویز»
صفحه اصلی > درباره موزه > امكانات موزه > کتابخانه تخصصی شهید سوداگر > اخبار کتابخانه تخصصی شهید سوداگر 


  چاپ        ارسال به دوست

امیر سرتیپ کاظمی: کتاب ابزار مهم ترویج فرهنگ ایثار است/ اشتیاق مادر شهید بلوردی برای انتشار «صخره‌های خونین قراویز»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) آیین رونمایی از کتاب «صخره‌های خونین قراویز» دوشنبه 14 دی‌ماه 1394 با حضور امیرسرتیپ داوود کاظمی، رئیس سازمان ایثارگران ارتش و دکتر احمد کُردی، رئیس مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای تهرانسر برگزار شد.معرفی اهداف شهیدان
امیرسرتیپ کاظمی در این برنامه اظهار کرد: «کتاب» یکی از ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و مقام معظم رهبری، حساسیت و تاکید ویژه‌ای بر آن دارند.

رئیس سازمان ایثارگران ارتش با بیان این‌که مادر شهید مرادی بلوردی برای نوشته شدن کتاب پسرش اشتیاق زیادی داشت، افزود: ما در این آیین‌ها در پی معرفی آرمان، اهداف و راه شهیدان به جامعه هستیم. این که چرا آن‌ها این راه را برگزیدند، مهم است.

وی ادامه داد: این شائبه در جامعه وجود دارد که شهیدان دوران دفاع مقدس نسل خاصی بودند اما این چنین نیست. نسل جوان امروز بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، اگر شجاع‌تر از نسل گذشته نباشند، کمتر از آنان نیستند.

امیرسرتیپ کاظمی در پایان سخنانش به شهید شدن شیخ‌النمر در عربستان اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی با این کار دست به خودکشی سیاسی زد همان‌گونه که صدام خودکشی سیاسی کرد. این وعده الهی است و در آن تخلفی صورت نخواهد گرفت. هیچ نظامی با ظلم باقی نمی‌ماند.
 
وصیت آموزنده شهید بلوردی
کُردی، رئیس مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان این‌که بیش از چند ساعت از آشنایی من با شهید مرادی بلوردی نمی‌گذرد، گفت: طی تماسی که در همین مدت کوتاه با کرمانشاه داشتم و با دوستان وی صحبت می‌کردم، این شهید را بسیار انسانی شجاع و رئوف معرفی کردند که برای همه قابل احترام بود.

وی با اشاره به وصیت‌نامه شهید که در صفحات کتاب درج شده است، افزود: او در وصیت‌نامه خود تاکید می‌کند که خداوند وظایفی بر عهده تمام انسان‌ها نهاده است. عمل به این وظایف فقط با درک حق و پرهیز از باطل ممکن می‌شود. من در همین زمان کوتاه، بسیار از او آموختم.

رئیس مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یادآور شد: خداوند هیچ مساله‌ای را به شوخی نمی‌گیرد و باید باور داشت که پل صراطی است که باید از آن عبور کرد. معتقدم که شهید مرادی ناظر اعمال ما در این آیین رونمایی است و از خود می‌پرسد آیا انسان‌های امروز لایق شهادت من بوده‌اند؟ آن‌ها که نشانه‌های حضور شهیدان را درک می‌کنند، هیچگاه گم نمی‌شوند.

وی تاکید کرد: بصیر بودن به سن، دانش و سواد نیست. افرادی که در جامعه از شان انسانی خود آگاه نیستند، بصیرت اجتماعی ندارند. با مطالعه کتاب شهید مرادی بلوردی (صخره‌های خونین قراویز) درس‌های زیادی از زندگی شهید می‌گیریم. نکته مهم دیگر در وصیت‌نامه او این است که نباید حق‌ به جانب بود و عملکرد مثبت خود را به رخ دیگران کشید.

در پایان این مراسم با حضور مادر شهید بلوردی و دیگر سخنرانان از کتاب «صخره‌های خونین قراویز» رونمایی و یک نسخه از کتاب به همه حاضران هدیه شد.

منبع: ایبنا

تهیه کننده: مرجان خالقی


١٤:١٣ - پنج شنبه ١٧ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٤٨٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: