شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازسازی کاملی از 8 سال دفاع مقدس است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون رییس جمهور:

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازسازی کاملی از 8 سال دفاع مقدس است

 

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازسازی کاملی از وضعیت 8 سال حماسه دفاع مقدس است که هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ محتوایی توانسته است این میراث معنوی را به نمایش بگذارد.

زهرا احمدی پور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری پس از بازدید از تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان مطلب فوق گفت: با توجه به بهره گیری از فناوری های روز دنیا در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این مجموعه به خوبی می تواند با نسل جدید ارتباط برقرار کند و وظیفه ما ایجاد انگیزه برای بازدید از این موزه برای نسل جدید است.

وی افزود: دانش آموزان باید از کودکی بدانند که چه اتفاقاتی برای کشور ما رخ داده است و ایران چه خطراتی را از سرگذرانده و این امنیت امروز به راحتی بدست نیامده است و این مجموعه به خوبی وظیفه سنگین روایت این حماسه ها را بر عهده گرفته است.

معاون رییس جمهور با اشاره به رویکرد سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در مراقبت و معرفی یادمانها و موزه های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اظهار داشت : سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مکلف است تا میراث معنوی دفاع مقدس را ضمن مراقبت ، معرفی کرده و در اختیار دیگران قرار دهد و از این منظر ثبت یادمان های دفاع مقدس در دستور کار سازمان قرار گرفته است و این موزه بخشی از یادمانهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که باید به نسل فعلی و آیندگان معرفی شود.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری پس از بازدید از تالار های موزه از سراسرنمای دفاع مقدس نیز بازدید کرد. 

 


١٤:٠١ - چهارشنبه ٩ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٥١    /    تعداد نمایش : ٤٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است