شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > باید قهرمانان دفاع مقدس را به جامعه معرفی کنیم
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار خضرایی:

باید قهرمانان دفاع مقدس را به جامعه معرفی کنیم

 

جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این مجموعه با در اختیار داشتن فضای مناسب می‌تواند ارزش‌های انقلاب اسلامی  و دفاع مقدس رابا رویکردهای مختلف به جامعه معرفی کند.

سردار جواد خضرایی در آیین  افتتاحیه بخش دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: با توجه به فضا و امکانات مناسبی که این مجموعه در اختیار دارد می‌توانیم موضوعات مختلف پیرامون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را با رویکردهای متفاوت و حجمی بیان و ارائه کنیم.

وی افزود: قریب به 30 سال پیش جوانان ما برای حفظ دستاوردهایمان از جان خود گذشتند و در این راستا 240 هزار شهید را در مقابله با دشمنان و پیشرفت کشور تقدیم کردیم. ما باید این عزیزان را به جامعه معرفی کنیم چرا که آنها خالق حماسه‌های بسیاری بوده‌اند. در بسیاری از کشورها در رابطه با پایداری خودشان متوسل به جعل حماسه می‌شوند. این در حالی است که ما همچنان قهرمانان ناشناخته فراوانی داریم. ما اعتقاد داریم تمام جنگ‌های دنیا مخرب و غیراخلاقی بوده‌است اما دفاع مقدس باعث رشد اخلاق و خلق ارزش‌های انسانی و الهی بسیاری بوده است که هر کدام از آنها در زمان‌های مختلف می‌تواند نیازهای تربیتی ما را جواب بدهد و من از این مسئله که متولیان فرهنگی ما نتوانسته‌اند آن را به جامعه منتقل کنند متاسف و گله‌مند هستم. امیدوارم این الگوها روزی به جوانان معرفی شوند.

سردار خضرایی با اشاره به همکاری سازمان انرژی اتمی یادآور شد: باید از دکتر صالحی که دلسوزانه در این حوزه تلاش دارند تشکر کنم. امیدوارم که ما بتوانیم با توجه به امکاناتی که در اختیار داریم دستاوردهای هسته‌ای و دانشمندان خودمان را به جامعه معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت مقام معظم رهبری باغ موزه دفاع  مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت به دلیل کارآمدی و توانمندی که داشته است به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بعد ملی تبدیل شد که تحت مدیریت ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت دارد.

 

 


١٤:٤٩ - دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است