شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > صالحی: جنگ تحمیلی یک جنگ جهانی بود/از گردنه‌ ترامپ هم عبور خواهیم کرد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

تالار دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد

صالحی: جنگ تحمیلی یک جنگ جهانی بود/از گردنه‌ ترامپ هم عبور خواهیم کرد

 

آیین افتتاح بخش دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با  حضور رییس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

در این مراسم، دکتر علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی که در آیین افتتاحیه بخش دستاوردهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می‌گفت، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای و جنگ تحمیلی و با ابراز پیام تسلیت به سردار جواد خضرایی به دلیل درگذشت پدرش بیان کرد: ملتی که به تاریخ،جوانان، مردان و سرداران و بزرگانش بی‌اعتنا باشد در این زمانه بی‌رحمانه با آن برخورد خواهند کرد. بنابراین ملتی ریشه دارد که نسبت به تاریخ خود توجه داشته باشد. این توجه باعث صیانت از حیات مستمر آن ملت خواهد بود.

معاون رییس جمهور افزود: کسانی که حماسه را می‌آفرینند و ملت‌هایی که این حماسه را دارند مانند ایران و یونان، ملت‌هایی هستند که همچنان در دوران مختلف تاریخ ایستاده‌اند. تاریخ ملت ما نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی،تاریخی بسیار ویژه بوده است؛به گونه‌ای که در 1000 سال گذشته بزرگترین امپراتوری جهان را در اختیار داشته است و پیام‌آور اسلام ناب بوده است و این اندیشه را به جهانیان توسط بزرگان اهل سنت و تشیع عرضه کرده است بنابر این بزرگان اسلامی عمدتا در ایران پرورش یافته‌اند.

صالحی گفت: بعد از انقلاب اسلامی شیوه‌ حمکرانی جدیدی عرضه شد. به گونه‌ای که می‌توان گفت که جوامع بشری چنین شیوه‌ای ندیده بودند و استکبار جهانی می‌خواهد از منظر خودش به آن  خدشه وارد کند اما کشور ما ایستاده است.

رییس سازمان انرژی اتمی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با اندیشه سازی جمهوری اسلامی توضیح داد:  جمهوری اسلامی یک رویکرد و جهان بینی جدید را از حیث مدیریت و مراودات اجتماعی سیاسی و اخلاقی عرضه کرده است. اما در این مسیر همچنان باید راه طولانی را طی کنیم.

وی افزود: انقلاب ما شاخصه‌های ویژه‌ای دارد و نمی‌توان آن را با سایر انقلاب‌ها که در جهان رخ داده است مقایسه کرد. چرا که اندیشه نو و مدیریت جدیدی را دارد. و به همین دلیل است که در این شرایط با بحران‌های ساختگی روبرو می‌شویم و برای همین باید قدردان کسانی باشیم که این میراث را برای ما ایجاد کرده‌اندو باید آن را خوب درک کنیم وبه آن باور داشته باشیم. کاری که سردار خضرایی انجام داده است بسیار قابل تقدیر است اما ما باید بیشتر دراین زمینه فعالیت کنیم و جوانان را با محلی که دراین موزه ایجاد شده است آشنا کنیم.

وی با اشاره به این که 240 هزار شهید خالصانه به شهادت رسیده‌اند؛ گفت:این عزیزان جان خود را از دست دادند تا ما غلام حلقه به گوش کسی نباشیم و آزاد و آزاده باشیم. آزادگی نعمت بزرگی است که امام حسین (ع) در جریان عاشورا به آن اشاره کرده‌اند و ما در این 37 سال توانسته‌ایم در شرایط تحریم، جنگ و ایران هراسی و شیعه‌هراسی  مقاومت کنیم. جنگ تحمیلی در حقیقت یک جنگ جهانی بود که شرق و غرب علیه ایران آن را ایجاد کردند. اگر چه که عنوان می‌شود که صدام این کار را انجام داد اما ما توانستیم در هشت سال جنگ جهانی ایستادگی کنیم که این ایستادگی ریشه در اراده جوانان ما بود.

وی یادآور شد:در تحلیل تاریخی انقلاب اسلامی باید دو عنصر کارآمدی و تدبیر مسئولان نظام را در نظر داشته باشیم. ما در مقاطعی به لبه‌ پرتگاه رسیده بودیم ولی خدا مقدر کرده  بود این انقلاب باقی بماند . برجام یکی از دستاوردهای ملت ما بود که برایمان مقدر شده بود. دشمن با تحریم‌های به قول خودشان فلج کننده به دنبال این بود که ایران را از میان بردارد اما تقدیر الهی و تدبیر مقام معظم رهبری این اجازه را نداد. ما از گردنه‌  ترامپ هم عبور خواهیم کرد. آنها همچنان خودشان در گردنه ترامپ گیر کرده‌اند.

رییس سازمان انرژی هسته‌ای گفت:‌ عناصر قدرت یک ملت را علم صنعت و اقتصاد تشکیل می‌دهند اما این عناصر خیلی ریشه‌دار نیستند اما در مقابل عناصری مانند فرهنگ اعتقاد و دین، مولفه‌های ریشه‌دار قدرت یک ملت محسوب می‌شوند.در اصل بخشی از دین عبادت است اما  دین یعنی نظام زندگی  که مبتنی بر یک سری از باورها است این که ملت ما در این 37 سال لحظه‌ای شهدای خودشان را فراموش نکرده‌اند خوب است چرا که شهدا در نزد خداوند زنده هستند و ما نیز باید آنها را زنده بدانیم تا بتوانیم در شرایط گوناگون زنده بمانیم و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راه حفظ این میراث گرانبها حرکت می‌کند.

معاون رییس جمهور در بخش پایانی سخنان خود خبر داد امروز در مجاورت بیمارستان امیر المومنین اراک، بیمارستان سوانح سوختگی و پرتودهی کلنگ زنی خواهد شد.

در پایان این مراسم از خانواده شهید محمدی و قشقایی تقدیر شد.

 


١٤:٥٢ - دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٦٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است