شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > هشت هزار شهروند تهرانی برای اولین بار مناطق عملیاتی جنوب را زیارت کردند
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

در یازدهمین مرحله راهیان نور شهرداری تهران:

هشت هزار شهروند تهرانی برای اولین بار مناطق عملیاتی جنوب را زیارت کردند

 

طی یازدهمین دوره اعزام کاروان های راهیان نور شهرداری تهران بیش از هشت هزار شهروند تهرانی برای اولین بار از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند و این یک موفقیت بزرگ برای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.  

جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جلسه تقدیر از دست اندرکاران یازدهمین مرحله از اعزام کاروان های راهیان نور شهرداری تهران با بیان مطلب فوق افزود: این افتخار بزرگی برای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که در راه  شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت قدمی هرچند کوچک بردارد و این از موهبت الهی است.

وی گفت: خدمت در راه شهدا یک وظیفه سنگین است که امروز بر دوش ما قرار دارد و همکاران مجموعه با فداکاری و مشتاقانه  در این مسیر خدمت می کنند.

خضرایی تصریح کرد: ما از شهدا برکات زیادی بدست آورده ایم و باید برای تعمیق آرمانها و منویات دفاع مقدس تمام تلاش خود را بکار بگیریم و نه تنها یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم بلکه اخلاق دفاع مقدس را در جامعه ترویج کنیم.

مشاور شهردار تهران و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به تلاش پرسنل موزه برای هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار کردن راهیان نور شهرداری تهران اظهار داشت: از تمامی همکاران که در این سفر نقش داشته اند تشکر می کنم و می خواهم که تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا کاستی های موجود در این سفر نیز مرتفع شود تا زائران بهره معنوی بیشتری ببرند.

در ابتدای این جلسه حسین رجب زاده معاون موزه داری و گردشگری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن ارائه گزارش یازدهمین مرحله از راهیان نور شهرداری تهران گفت: خوشبختانه آمار های موجود در این دوره نشان می دهد که مولفه های تاثیر گذار بیشتری نسبت به دوره های قبل داشته ایم و این حاصل برنامه ریزی های دقیق تر و تلاش مضاعف مجموعه است.

وی ادامه داد: پیش از آغاز دوره یازدهم 54 فعالیت را مشخص کردیم که خوشبختانه توانستیم در پایان دوره  به این هدف گذاری برسیم و تمام تلاشمان را بکار خواهیم برد تا هرچه بهتر بتوانیم این سفر را با بهره معنوی بیشتری برگزار کنیم.

در ادامه جلسه مدیران کاروان ها ، مسئولین اقامتگاها و توقفگاه ها و راویان پیشنهادات خود را در جهت رفع کاستی های موجود ارائه دادند و مرتضی پورخانی از مداحان اهل بیت و از همکاران مجموعه به مناسبت اعیاد شعبانیه  به مولودی خوانی پرداخت.


٠٩:٢٩ - سه شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٤١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است