شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > لوح نقره ای دوستدار محیط زیست در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

لوح نقره ای دوستدار محیط زیست در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 
 موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان اولین موزه کشوری و اولین ساختمان غیرشخصی، لوح دوستدار محیط زیست دریافت کرد.
 
به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، در این مراسم سردار جواد خضرایی مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: اعتقاد داریم که همواره با برخورداری و بهره‌مندی از بهترین اقدامات توسط همکارانمان زمینه مساعدی برای رشد و شکوفایی این موزه را فراهم کنیم؛به همین خاطر همکارانم در بخش‌های مختلف تلاش کردند که این موزه از بهترین اقدامات بهره‌مند شود.
 
وی افزود: تحقیق و پژوهش برای دستیابی به راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارائه کارکردهای دفاع مقدس دو سطح از فعالیت‌های ما را تشکیل داده است. به لطف خدا هم اکنون نیز موفق شدیم به عنوان دوستدار محیط زیست لوحی را دریافت کنیم. امیدوارم که این موزه در سایر زمینه‌ها تلاش کند تا به عنوان یک موزه خوب معرفی شویم.
 
خضرایی گفت: با بضاعت اندکی که داریم تلاش می‌کنیم تا بخشی از تاریخ کشورمان را که در آن حدود ۲۴۰ هزار نفر برایش جان سپرده‌اند به نسل‌های مختلف معرفی کنیم. در حقیقت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گوشه‌ای از ایثارگری و فداکاری این عزیزان را بازگو می‌کند و نگاه ما مانند نگاه سایر موزه‌ها به اشیاء دفینه نیست بلکه ما می‌خواهیم اقدامات و ایثارگری‌های مردم را به جامعه معرفی کنیم. در این راستا کارشناسان بخش‌های مختلف و تخصصی نیز باید به ما کمک کنند و نقطه نظرات خودشان را بگویند چرا که دشمن آمده بود که تمدن بزرگ ایران را در سیطره عرب جاهلیت قرار دهد اما افرادی از این مساله جلوگیری کردند. اگرچه همه مردم در جبهه حضور نیافتند اما بیشتر جامعه به عنوان پشتیبانی کننده جنگ ایفای نقش کردند. بنابراین کمکی که متخصصان موزه و ایکوم دارند در حقیقت صرفا محدود به کمک به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیست بلکه در سطح بین‌المللی نیز مطرح خواهد شد.
 
سردار خضرایی درباره موضوع کارکرد دشمن‌شناسی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توضیح داد: ایجاد شرایط برای ایجاد احساس مقاومت نسبت به جایگاه موزه اهمیت بیشتری خواهد داشت. خوشبختانه این مجموعه از محتوا و اسناد بسیار خوبی برخوردار است و آنچه ما اکنون نیازمندیم در حوزه کارکردی موزه است.
 
 در بخش دیگری از این مراسم، گلمکانی، رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بیان کرد: این بسیار خوب است که مجموعه‌ای به غیر از ساختمان‌های شخصی برای ارتقای شاخص‌های محیط زیست تلاش می‌کنند. موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راستای حفظ محیط زیست و توجه به آن ملاحظات محیط زیستی را در نظر گرفته است و چه خوب است که افرادی که ایثارگر و پیشکسوت ایثار و شهادت هستند در زمینه ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست همراه شده‌اند.
 
وی یادآور شد: در حقیقت ساختمان‌های دوستدار محیط زیست به طور داوطلبانه شاخص‌هایی را در رابطه با حفظ محیط زیست در پروژه‌ها و ساختمان‌هایشان در نظر می‌گیرند و فرایندهای کاری خود را با محیط زیست تطبیق می‌دهند. در این زمینه ما توانسته‌ایم یک مدل بومی براساس معیارها و شاخص‌هایی پیرامون صرفه‌جویی در مصرف آب، معماری، مدیریت پسماند و استفاده از مصالح ساختمانی برخوردار شویم. در این زمینه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موفق به دریافت لوح نقره‌ای دوستدار محیط زیست شد.
 
 
 


١٤:٠٣ - دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است