شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > همایش سلحشوران دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش سلحشوران دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

سردار سرلشکر پاسدار «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پنجمین همایش سلحشوران دفاع مقدس که عصر روز چهارشنبه 14 تیر ماه  در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، درباره تضعیف سپاه و تهمت‌هایی که علیه سپاه زده می‌شود اظهار داشت: تضعیف سپاه، موجب تضعیف امنیت داخلی و خارجی ایران است. اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی و داعش دشمن سپاه باشند، طبیعی است اما اینکه در داخل تهمت، دروغ و تضعیف سپاه صورت گیرد، غیر منصفانه است.
وی افزود: تضعیف سپاه تضعیف اقتصاد کشور است در واقع اگر امنیت باشد شرکت توتال می‌آید و قرار داد نفتی منعقد می‌کند اما اگر امنیت نباشد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در کشور صورت نمی‌گیرد.
سردار صفوی ادامه داد: سپاه حافظ امنیت ملی و سپر مستحکم دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشورمان است در واقع سپاه از ارکان قوی در برابر تهدیدات خارجی محسوب می‌شود بنابر این تضعیف سپاه موجب تضعیف امنیت ملی کشورمان می‌شود.
سردار صفوی عنوان کرد: «قاسم سلیمانی» با فداکاری‌های خود در عراق و سوریه، آمریکا و نیروهای ائتلاف را به شکست می‌کشاند و آنها قدرت سپاه را در معادلات غرب آسیا می‌فهمند در حالی که تضعیف سپاه موجب تضعیف قدرت رهبری و سپاه می‌شود.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا همچنین تصریح کرد: امیدواریم کسانی که به دنبال تضعیف سپاه یعنی امنیت و استقلال هستند از تضعیف امنیت و قدرت ملی که سپاه باشد دست بردارند چون سپاه محصول انقلاب و قدرت ملی است.
وی ادامه داد: سپاه یک فرد نیست بلکه یک جریان است، لذا امیدواریم دست از تضعیف سپاه بردارند.
 
در ادامه این همایش حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این سلحشور زنده است ولی اگر ایشان به شهادت هم رسیده باشند، نامش در لبنان، ایران و تمام سرزمین‌های اسلامی زنده است.
وی  اظهار داشت: مبارزات متوسلیان سال 57 از دانشگاه و مساجد آغاز و منجر به اسارت وی توسط رژیم پهلوی شد. سرانجام دو ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی آزاد شد و در کمیته استقبال از امام راحل فعالیت کرد.
وی افزود: حاج احمد متوسلیان در تشکیل سپاه پاسداران و لشکر محمد رسول الله (ص) یک پدیده بود. همچنین در پیروزی سنندج، پاوه، خرمشهر و ... حضور چشم‌گیری داشت.
حجت‌الاسلام شهیدی با بیان اینکه طبق گفته مسئولین و وزارت خارجه حاج احمد متوسلیان زنده است، گفت: طبق شواهد این سلحشور زنده است ولی اگر ایشان به شهادت هم رسیده باشند، نامش در لبنان، ایران و تمام سرزمین‌های اسلامی زنده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وظایف نسل امروز در مقابل سلحشوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌توانیم راه آن شهدا را ادامه دهیم. وظیفه داریم نسل جدید را با مفهوم جنگ، مقاومت و جبهه آگاه کنیم.
وی افزود: فراموش نکنیم در آسایشگاه جانبازان سرداران بزرگی از دوران دفاع مقدس گمنام مانده‌اند.
حجت‌الاسلام شهیدی تصریح کرد: برخی خانواده شهدا پس از گذشت حدود سه‌ دهه از جنگ تحمیلی برخی هنوز پرونده‌ای در بنیاد ندارند و یا در صورت مشکلات مالی امروز راضی به ایجاد پرونده می‌شوند.
 
در پایان سردار حسن رستگارپناه دبیر پنجمین همایش سلحشوران حماسه دفاع مقدس یادمان سردار جاویدالاثر احمد متوسلیان گفت: سبک مدیریتی متوسلیان نمونه عینی مدیریت جهادی است چون او فرمانده‌ای کارآمد بود.
رستگار پناه اظهار داشت: حاج احمد متوسلیان بر اساس اعتقاد راسخ خود به جهاد و مبارزه با دشمنان خدا پرداخت.
وی با بیان اینکه حاج احمد در این راه هیچ مانعی را نمی‌دید و موانع را با سخت‌کوشی و تلاش‌های صادقانه رفع می‌کرد، افزود: حاج احمد سبک مدیریتی را به یادگار گذشت که این می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مشکلات فراروی انقلاب اسلامی ایران باشد؛ در واقع تفاوتی که سبک مدیریتی حاج احمد با مدیریت دیگران داشت در حرکت و تلاشی بود که از خود نشان می‌داد، این تلاش و حرکت را به صورت ابزار با  ارزش‌ها قرار نمی‌داد بلکه مدیریت جهادی او بر اساس خودباوری و ادای تکلیف بود.
سردار رستگارپناه ادامه داد: مدیریت حاج احمد مدیریتی بود که با استقامت، صبر و بردباری توانست موانع را از فراروی خود بر دارد لذا متوسلیان نمونه عینی برای مدیریت جهادی است چون فرمانده‌ای کارآمد بود.
وی با بیان اینکه حاج احمد هیچ‌گاه خلق وخوی تندی نداشت، تاکید کرد: متوسلیان هر آنچه را انجام تکلیف می‌دانست، انجام می‌داد و در این راه با هیچ کس هم مماشات نداشت لذا افتخارات او می‌تواند درسی برای آیندگان باشد بویژه جوانان که سبک مدیریت او را سرلوحه خود قرار دهند.
 


١٢:٥٥ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٩٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است