شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > «شهروند آسمان» روایتگر موفق روزهای آغازین دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

«شهروند آسمان» روایتگر موفق روزهای آغازین دفاع مقدس

کتاب «شهروند آسمان» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور نویسندگان و ناشران این حوزه نقد و بررسی شد.

در بخش نخست نشست نقد و بررسی این کتاب،محمد میرکاظمی از نویسندگان حوزه دفاع مقدس در سخنانی گفتاین کتاب به خوبی توانسته است راوی بخشی از تلاش های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس باشد که علاوه بر مرور خاطرات امیر سرتیپ خلبان محمود انصاری روایتگر فعالیت های نیوری هوایی است.

وی افزود: این کتاب برای مخاطب خاص نوشته نشده است و تمامی مخاطبان می توانند با این کتاب ارتباط برقرار کنند هر چند استفاده از اصطلاحات تخصصی در این کتاب کمی خواننده را دچار مشکل می کند و بهتر بود آوا نگاری این اصطلاحات در متن کتاب درج می شد.

در بخش دیگری از این جلسه امیر سرتیپ خلبان رضا رمضانی گفت: عدالت و صداقت راوی کتاب در بیان نقاط قوت و ضعف نیروی هوایی در این کتاب به خوبی مشهود استو وی تلاش کرده است صادقانه راوی بخش هایی از فعالیت های نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس باشد.

وی افزود: مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی از تبادل اطلاعات گرد آوری شده با  تمامی عزیزانی که در نیروی هوایی قصد تدوین خاطرات خود را دارند استقبال کرده تا این چنین کتاب هایی بتواند جامعیت داشته و بیانگر کامل بخش های مختلف فعالیت های نیروی هوایی در دفاع مقدس باشد.

جواد کامور بخشایش نویسنده و منتقد حوزه دفاع مقدس گفت: این کتاب برای اولین با در حوزه تاریخ شفاهی به صورت پرسش و پاسخ تدوین شده است و یکی از بهترین کتاب های تاریخ شفاهی در بیان روز های آغازین دفاع مقدس است.

در ادامه این جلسه امیر سرتیپ محمد انصاری با اشاره به جانفشانی های خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: تجربه غنی خلبان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس گنجینه عظیمی است که باید به نسل های بعدی نیروی هوایی منتقل شود.

وی بیان داشت : من افتخار می کنم که در دوران دفاع مقدس در خدمت کشور و اسلام بودم و همچنان آماده فداکاری و دفاع از وجب به وجب این آب و خاک هستم.

فاطمه دهقان نیری نویسنده این کتاب خاطر نشان کرد: وقتی اولین کتاب خود در حوزه تاریخ شفاهی را نوشتم به دلیل سابقه داستان نویسی بیشتر به داستان پلو می زند .حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس ظرافت ها و مسائل خاص خود را دارد چرا که علاوه بر روایت بایستی به اصل تاریخ لطمه ای وارد نشود. 

 


١٤:٤٤ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٩٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است