شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > دفاع مقدس غریب است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار خضرایی:

دفاع مقدس غریب است

 

دفاع مقدس در نزد مردم محترم است ولی کمتر از الهامات آن بهره مند شده ایم.

سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جمع تعدادی از مسئولان ستاد گردشگری کلان شهر های کشور با بیان مطلب فوق گفت: واقعه  عاشورا یک نصف روز بوده و توانسته است در طول 1400 سال منشاء اثرات با ارزش گوناگون  باشد بگونه ای که حتی در ایام محرم میزان ارتکاب جرم هم در جامعه کاهش می یابد . ولی با وجود آنکه دفاع مقدس برای ما تولید امنیت ، اقتدار و بروز حس مقاومت و رفتار اخلاقی داشته است اما بدلایلی نتوانسته ایم رفتار های اخلاقی آن دوران را در جامعه جاری و نهادینه کنیم .

وی اظهار داشت : اکثریت جامعه با کلیت دفاع مقدس آشنایی داشته  و در مورد ابعاد کمی آن اطلاعاتی دارند ولی به ابعاد کیفی آن توجهی نداشته اند.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در بعضی کشور ها حتی برخی از آنها که به خاک دیگر کشور ها تجاوز کرده اند ، برای ایجاد وحدت ملی  جعل حماسه می کنند ولی در کشور ما علیرغم آنکه تاریخ دفاع مقدس  مملو از حماسه و رشادت می باشد افراد بویژه بعضی مسئولین  جامعه احساس دین به دفاع مقدس نمی کنند و از این رو دفاع مقدس غریب است.

مشاور شهردار تهران بیان داشت: دشمنان هم شرایطی ایجاد کرده اند که این حماسه مقاومت در جامعه از بین برود و ضد ارزش ها  به ارزش تبدیل شود که این هم به نوبه خود به غریب بودن دفاع مقدس کمک کرده است .

سردار خضرایی در خاتمه اظهار داشت : اوج قله ایثار، شهادت است که از آن به ایثار خاص تعبیر می شود لیکن  منبعث از  آن دوران ؛ امروز باید به دنبال ترویج ایثار به معنای عام آن که فداکاری است در جامعه باشیم و اگر کشور ما برخوردار از حس مقاومت و فداکاری باشد هیچ گاه دچار بی هویتی و شکست در مرزهای اخلاقی و جغرافیایی  نخواهیم شد.

شایان ذکر است جمعی از مسئولان ستاد گردشگری کلان شهر های کشور از سراسر نمای مقاومت و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

 


١٢:٠٢ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٠١    /    تعداد نمایش : ٤٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است