شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > بازدید مادر فداکار عراقی از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مادر فداکار عراقی از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 

«ام قصی» از اهالی تکریت که درجریان فاجعه اسپایکر و قتل عام 1700 جوان شیعه در ژوئن 2014، پنجاه و هشت تن از آنان را نجات داد، از تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

وی پس از این بازدید گفت: از لحظه ای که وارد ایران شدم محبت و ایمان مردم ایران برای من بسیار دلنشین بود و نه تنها احساس غربت نمی کنم که گمان دارم در میان خویشاوندان خود هستم.

ام قصی افزود: ایجاد موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک ایده فوق العاده است که می تواند با فرهنگ سازی و مستند نگاری آن دوران نقش مهمی را در تاریخ ایفا نماید.

این مادر فداکار عراقی اظهار داشت: ثبت تاریخ و بازتاب آن وظیفه اصلی موزه است و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اثر گذاری مناسب توانسته است این وظیفه را به خوبی انجام دهد و علاوه آن مخاطب با حضور در این موزه تجلی روح مقاومت را به خوبی احساس می کند که این امر برای ملت ها بسیار مهم است.

در روزهایی که گروه تروریستی داعش بعد از اشغال موصل، وارد تکریت شد و 1700 دانشجوی بدون اسلحه نیروی هوایی عراق را که در حال سپری کردن دوران آموزشی بودند و عمدتاً زیر 22 سال داشتند، به اسارت گرفت و به صورت دسته جمعی قتل عام کرد، «ام قصی» که فرزند ، همسر و برادر زاده اش توسط داعش به شهادت رسیده بودند ؛بدون توجه به رعب و وحشتی که داعش به راه انداخته بود، 58  تن از این جوانان را که گریخته بودند، پناه داد و سپس زمینه خروج آنان از منطقه را فراهم کرد تا دست داعش به آنان نرسد.  پس از این واقعه آیت الله العظمی سیستانی نام طوعه ـ نام زنی که به حضرت مسلم بن عقیل پناه داده بود ـ  را برای وی برگزید و نخست وزیر عراق به وی نشان ملی اعطا کرد.


١٣:٣٨ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است