شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > استقبال دانش آموزان و مربیان از برنامه طعم جبهه
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

استقبال دانش آموزان و مربیان از برنامه طعم جبهه

اردوهای یک روزه طعم جبهه که به همت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش شهر و شهرستانهای تهران در حال برگزاری است با استقبال گسترده دانش آموزان و مربیان پرورشی  روبروست.

یکی ازمربیان پرورشی پس از  پایان این برنامه گفت : برای اولین بار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را دیدم و با اطمینان می توانم بگویم که موزه ای کامل برای بیان ارزشها و اخلاق دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: با توجه به روزآمد بودن فناوری و فضای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، این مجموعه به خوبی می تواند با نسل جدید که فناوری و دنیای مجازی بخشی از زندگی اوست ارتباط مناسب برقرار کند.

این مربی پرورشی خاطر نشان کرد: من مطمئن هستم که دانش آموزانی که در برنامه طعم جبهه حضور می یابند ، در طول سال تحصیلی می توانند راویان خوبی برای انتقال اخلاق و ارزش های دفاع مقدس به دیگر دانش آموزان باشند.

یکی از دانش آموزان پس از بازدید از برنامه طعم جبهه گفت : فضای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک فضای روحانی است و من از حضور در این فضا بسیار لذت بردم و به تمام دوستانم پیشنهاد خواهم داد که از این مجموعه دیدن کنند.

وی اظهار داشت : در این مجموعه با انسانهای بزرگی آشنا شدیم که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از کشور از همه چیر خود گذشتند و ناممکن ها را ممکن ساختند.

دانش آموز دیگری در پایان این برنامه گفت: من هرچند تالار های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در گذشته دیده بودم اما امروز برای بازدید دوباره بسیار مشتاق بودم و امروز چیزهای دیگری آموختم . که این از ویژگی های این موزه است که هیچ وقت کهنه نمی شود.

وی بیان داشت : هرچند در یک موزه نمی توان تمام زوایای حماسه های دفاع مقدس را به تصویر کشید ؛ اما موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی توانسته است بخش بزرگی از این حماسه ها را نمایش دهد.

این دانش آموز با اشاره به حضور دانش آموزان در فضای مجازی افزود: ایجاد فناوری های روز دنیا در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دیجیتالی بودن بخش زیادی از موزه ؛ ارتباط موزه را با هم سن و سال های من آسان تر کرده است و این از نقاط قوت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است . 

گفتنی است دانش آموزان در این اردوی یک روزه علاوه بر بازدید از تالار های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در تالار خلیج فارس موزه به تماشای نمایش با محوریت دفاع مقدس می نشینند.  

 


٠٩:٥٣ - چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٥٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است