شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > رییس موزه لیون فرانسه از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس موزه لیون فرانسه از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد

 

هلن کورتوریه رییس موزه لیون فرانسه و  جَمِل اوبشو رایزن فرهنگی سفارت فرانسه از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید و با سردار جواد خضرایی مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دیدار کردند.

در دیدار سردار جواد خضرایی  مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن خوشامد گویی به مهمانان گفت: ما در بیان آنچه دشمنان در دوران دفاع مقدس بر ایران تحمیل کرده اند موفق نبوده ایم چرا که ظلمی که به مردم و کشور ما شد بسیار دهشتناک تر از آن چیزی است که در موزه نمایش داده می شود.

خضرایی افزود: ما تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا به بهره گیری از هنر و فناوری مصادیق کوچکی از آنچه رخ داده است را به مخاطب ارائه کنیم و امیدواریم موجب روشنگری مخاطبان شود.

وی تصریح کرد: این مجموعه علاوه بر بخش موزه در بخش مطالعات دفاع مقدس نیز تلاش گسترده ای دارد که می تواند برای پژوهشگران داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ابراز امید واری کرد که موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و موزه لیون فرانسه بتوانند در آینده نزدیک در قالب تفاهم نامه ، همکاری های بیشتری داشته باشند.

هلن کورتوریه رییس موزه لیون فرانسه  در این دیدار گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موزه ای قابل تحسین است و در وظیفه خود به عنوان یک موزه بسیار موفق بوده است .

وی افزود: من هیچ پیش زمینه ذهنی نسبت به جنگ اعراق و ایران نداشتم و امروز پس از بازدید از تالار های موزه ، اطلاعات خوبی در این زمینه بدست آوردم .

وی ضمن ابراز خوشنودی از بازدید از موزه اظهار داشت این بازید مرا ترغیب کرد که مطالعه بیشتری در این زمینه داشته باشم و امیدوارم که بتوانم در فرصتی دیگر و با دقت بیشتری از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کنم.

رییس موزه لیون فرانسه با استقبال از همکاری های بیشتر با موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت : این همکاری ها زمینه مناسبی برای بیان آنچه که در جنگ تحمیلی بر مردم ایران رفته است ایجاد می کند.  

در این دیدار جَمِل اوبشو رایزن فرهنگی سفارت فرانسه و مسئول مرکز مطالعات ایران شناسی فرانسه در ایران نیز با اشاره به استفاده از فناوری های روز دنیا در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: موزه ای بسیار تاثیر گذار را دیدم که به خوبی وقایع بخشی از تاریخ را به نمایش گذاشته و توانسته است مفاهیم را به بهترین شکل بیان کند.

وی اظهار داشت : بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تراژدی بزرگی را که در منطقه رخ داده است برای مخاطب به خوبی بیان می کند.

مسئول مرکز مطالعات ایران شناسی فرانسه در ایران با اشاره به اسناد موجود در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان داشت : این مرکز می تواند همکاری بیشتری با موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته باشد و می توانیم اسناد جنایت رژیم بعث و صدام  را با همکاری موزه منتشر کنیم و در اختیار افکار عمومی دنیا قرار دهیم.

در پایان لوح یادبود موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسط سردار جواد خضرایی مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به هلن کورتوریه رییس موزه لیون فرانسه  اهدا شد. 

 


١٤:٢٠ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است