شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > یادواره شهدا و ایثارگران داروسازی کشور برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور وزیر بهداشت؛

یادواره شهدا و ایثارگران داروسازی کشور برگزار شد

همزمان با هفته دفاع مقدس یادواره ملی شهدا و ایثارگران داروساز کشور با حضور دکتر مخبر دزفولی رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، حجت الاسلام دعایی مسئول روزنامه اطلاعات، سردار فتحیان مدیر عامل بنیاد برکت و مسئولین شرکت‌های داروسازی کشور در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی‌ و دفاع مقدس برگزار شد.

سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین یادواره شهدای داروسازی کشور اظهار داشت: امیدوارم نام شهدا را نه‌فقط در این مراسم‌، بلکه تا دنیا باقی است، زنده نگه داریم.

 وی ادامه داد: برای یاد کردن از شهدا، نیاز به‌ اندوه نیست؛ اگر اندوهی هست برای ما است که مبادا روزی از راه آنها خارج شویم. شهدا قهرمانان ملی ما هستند و خانواده آنها معامله‌ای با خدا کردند که سربلند شدند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: پزشکانی که در جنگ حضور داشتند دنیا را رها کردند و برای دفاع از میهن خود به جنگ رفتند. عده ای شهید شدند و عده ای هم زنده ماندند که باید همان راه و‌ عهدی که داشتند را ادامه دهند.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبودها در عرصه داروسازی و تجهیزات پزشکی گفت: امروز روز کارهای بزرگ است. این کارها ارزشش کمتر از کارهایی که رزمندگان انجام دادند، نیست و امروز باید کارهای بزرگی در عرصه دارو سازی و تجهیزات انجام دهیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز آن روحیه جهادی در کشور وجود ندارد، گفت: یادآوری شهدا مهم است و مهمتر از آن درس گرفتن از شهدا و ترویج روحیه جهادی رزمندگان است.

قاضی زاده هاشمی افزود: باید به خانواده‌های شهدا سر بزنیم. متاسفانه خیلی کوتاهی کردیم و کسانی در جنگ حضور داشتند که امروز فراموش شده‌اند.

در پایان این یادواره از ۲۶خانواده شهید داروسازی کشور تقدیر شد.


١٥:٠٤ - يکشنبه ٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است