شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > همایش تجلیل از رزمندگان ارتش در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزارشد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش تجلیل از رزمندگان ارتش در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزارشد

 

همایش تجلیل از رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر روز سه شنبه 4 مهر ماه  در تالار خلیج فارس  موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزارشد.

در این همایش امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش ایران گفت: هنگامی که انقلاب پیروز شد شرایط خاصی بر کشور حاکم شد و استکبار جهانی تمام توان و انرژی خود را به کار بست که این نظام نوپا را ساقط کند و نا امنی های گسترده در شمالغرب بوجود آورد.

وی افزود: موج وسیع ترور و بمب گذاری در کشور موجب شد تا سپاه که تازه تاسیس شده بود تمام انرژی و توانش را برای مبارزه با ضد انقلاب داخلی و حفاظت از مسئولین و تاسیسات بگذارد.

امیر سرتیپ پور دستان اظهار داشت: در شرایطی که فرماندهان عمده ارتش رفته بودند ،افسران جوانی که در راس ارتش قرار گرفتند یگان ها را ساماندهی کردند و برای دفاع از نظام نوپای جمهوری اسلامی در شمالغرب وارد کردند و رشادت و فداکاری های ارتش در شمالغرب در مدت 18 ماه درگیری کردستان یک هزار شهید تقدیم انقلاب کرد.

جانشین فرمانده کل ارتش ایران تصریح کرد: در ابتدای یگان های ارتش از نظر عِده و عُده وضعیت مناسبی نداشت و در مقابل ارتش بعث 12 لشکر و 25 تیپ مستقل داشت و مورد پشتیبانی غرب و شرق بود و دشمن انرژی و پتانسیل عظیمی را گرد آورده بود که خود را یک هفته ای به تهران برساند اما همین یگانهای نیروی زمینی تکه تکه شدند ، قطعه قطعه شدند و شهید و زخمی دادن تا توانستند جلوی هجوم اولیه یگانهای رژیم بعث عراق را بگیرند اما بالاخره خط شکسته شد و دشمن جلو آمد که هوانیروز و نیروی هوایی چون پرندگان ابابیل به شکار تانک ها و نفر برها آمدند.

وی خاطر نشان کرد: ارتش با حضور مومنانه و خالصانه در دفاع مقدس  به رسالت و مسئولیت خود به شایستگی عمل کرد و هشت هزار شهید را تقدیم نظام و انقلاب نمود.

جانشین فرمانده کل ارتش ایران با اشاره به عملیات کمان 99 نیروی هوایی گفت: در روز دوم جنگ نیروی هوایی 140 فروند هواپیما را آماده کرد و اهدافی در خاک عراق را مورد حمله قرار داد و این کار بزرگی بود به گونه ای که صدام در روزهای آغازین جنگ فهمید که چه کار اشتباهی مرتکب شده و دست هایش را بالا برد و درخواست آتش بس کرد.

امیر پور دستان افزود: سپاه و ارتش چون یک صف واحد در مقابل دشمن ایستادند و اقتدار و ولایت مداری خود را به نمایش گذاشتند و امروز نیز از اقتدار نظام و امنیت کشور دفاع می کنند.

در پایان از تعدادی از رزمندگان پیشکسوت ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلیل شد. 

 

 


١١:٢٨ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است