شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > بازدید اعضای شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر کشور از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید اعضای شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر کشور از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 

اعضای شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر کشور  از تالارها ی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  و سراسر نمای مقاومت بازدید کردند.

اعضای شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر کشور  پس از بازدید در جلسه ای با حضور مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حضور یافتند.

در این جلسه سردار جواد خضرایی مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به فعالیت های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علاوه بر کارکرد موزه ای در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس برنامه ریزی های مختلفی انجام داده است تا بتواند راهکار های عملی در بیان و گسترش الهامات و اخلاق دفاع مقدس که بسیار مهم است صورت دهد.

وی افزود: سیاست های فرهنگی و عدم توجه به جنبه های اخلاق دفاع مقدس منجر به مهجور ماندن سیره شهدا و کارکرد های اخلاقی رزمندگان در دوران دفاع مقدس شده است و تنها به نام بردن از شهدا و تجلیل از آنان پرداخته ایم که در جای خود نیکوست اما آنچه که نیاز امروز جامعه ماست کارکردهای اخلاقی است که در دوران دفاع مقدس ساری و جاری بود.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: ما می توانیم در همه مفاهیم توسعه ای حضور داشته باشیم و در کنار آنها با الهامات و اخلاقیات دفاع مقدس زندگی کنیم.

خضرایی بیان داشت: با همه مظلومیتی که کشور ما در دوران دفاع مقدس داشت نه تنها تمامیت ارضی کشور حفظ شد بلکه امروز اقتدار ، امنیت و سربلندی مان را مرهون جانفشانی های شهدا و رزمندگان هستیم و تلاش برای باین سیره و عملکرد شهدا و ترویج اخلاق و منویات دفاع مقدس وظیفه سنگینی است که امروز بر دوش ما گذاشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: همکاری های شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر کشورها با موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می تواند به معرفی بیشتر حماسه دفاع مقدس در دنیا بینجامد.

در ادامه جلسه اعضای شورای عالی انجمن های دوستی ایران و سایر کشور  نظرات و دیدگاه های خود را در مورد موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان داشتند.

 

 


١٤:٤٨ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است