شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده هایی که آثار شهدایشان را به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هبه کردند
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده هایی که آثار شهدایشان را به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هبه کردند

 

مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده هایی که آثار شهدایشان را به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هبه کردند، با حضور سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله(ع) و سردار جواد خضرایی  مدیرعامل سابق موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

مدیرعامل سابق موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این مراسم گفت: این موزه آمادگی دارد تا ضمن ثبت و ضبط خاطرات خانواده شهدا، وسایل شهدا را نیز برای نمایش عمومی به بهترین شکل نگه‌داری کند.

سردار جواد خضرایی اظهار داشت: کشورها و همه دولت ها برای حفظ وحدت ملی و نشان دادن توانایی های کشورشان سعی می کنند حماسه و جنگی که در کشورشان روی داده را با غلو ارائه دهند، حتی بعضا جعل حماسه هم می کنند.

وی افزود: طی سالیان گذشته دشمنان اسلام و انقلاب متوجه شدند در درگیری با مردم کشورمان توفیقی به دست نمی آورند زیرا مردم کشورمان حاضرند در دفاع از کشور و دین شان از جان خود نیز بگذرند؛ لذا وظیفه داریم حتی به اندازه سهمی اندک ایثارگری های شهدا در دفاع مقدس و در دفاع از حرم اهل بیت را به بهترین نحو ممکن به اطلاع مردم برسانیم؛ از این روی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با توانمندی هایی که دارد در تلاش است تا این ایثارگری ها را منعکس کند و آثاری را که خانواده شهدا از شهدایشان هبه می کنند را به بهترین شکل برای بازدید عموم نگاه داری کند.

سردار خضرایی اضافه کرد: این موزه همچنین این آمادگی را دارد تا خدمت تک تک خانواده شهدا رفته و ضمن ضبط و ثبت خاطرات این عزیزان وسایل شهدایشان را نیز در این موزه نگه داری کند.

وی تاکید کرد: دفاعی که فرزندان این کشور برای حفظ انقلاب اسلامی انجام دادند باعث شده تا دشمنان را در طمع دست آزیدن به این سرزمین اسلامی پشیمان کند چون می دانند چنانچه اشتباهی مرتکب شوند و بخواهند تعرضی به این کشور داشته باشند همه مردم آماده دفاع از این سرزمین و جمهوری اسلامی هستند.

 

سردار کوثری:

داعش تا 35 کیلومتری مرزهای کشورمان آمده بود

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله(ع) در این مراسم گفت: نیروهای داعش از سمت مرز خسروی تا 35 کیلومتری مرز کشورمان آمده بودند که نیروهای مسلح کشورمان با فرمان فرمانده معظم کل قوا جلوی حرکت‌شان به سمت مرزهای کشورمان را گرفتند.

داعش تا 35 کیلومتری مرزهای کشورمان آمده بودسردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله(ع) در آئین تجلیل از شهدای مدافع حرم و خانواده هایی که وسایل شهدایشان را به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هبه کرده اند، درباره شهید ابراهیم هادی اظهار داشت: اولین ملاقات من با شهید ابراهیم هادی سال 1359 بود، 32 روز از آغاز جنگ گذشته بود، قرار شد ما از سرپل ذهاب به سومار برویم که وقتی به آنجا رسیدیم با «امیر منجد» که از دوستان شهید ابراهیم هادی بود به منزلی رفتیم و در آنجا دیدیم وی با شهید اصغر وصالی مشغول ورزش باستانی هستند که بعد از آن شهید هادی کاغذی را به «منجد» داد؛ بر  روی این کاغذ اسم و آدرس پنج نفر را نوشته بود.

وی افزود: شهید هادی از «منجد» خواسته بود حقوق معلمی اش را که 1800 تومان بود به این پنج خانوار نیازمند برساند؛ این شهید بزرگوار در والفجر مقدماتی که سال 1361 انجام شد همان گونه که می‌خواست همانند حضرت زهرا(س) پیکرش علی رغم همه کاوش هایی که در منطقه حتی بعد از اتمام جنگ صورت گرفت، پیدا نشد؛ در واقع این نشان می دهد که رزمندگان ما چگونه با خدای خود معامله کردند و این گونه بود که رزمندگان و مردم ما در جنگ تحمیلی بواسطه ایثارگری هایی که انجام دادند، جنگ به دفاع مقدس تبدیل شد.

سردار کوثری در ادامه با اشاره به اینکه بنا به توصیه مقام معظم رهبری که سال 1387 عنوان کردند، باید کتاب کارنامه عملیاتی لشکر 27 از تاسیس تا پایان جنگ تحمیلی به شش جلد برسد، ادامه داد: در قضیه جنگ های نیابتی که آمریکا و اسراییل با حمایت دلارهای عربستان و قطر در منطقه به راه انداخته اند، مقام معظم رهبری از نیروهای مسلح کشورمان خواستند نیروهای داعش را که تا 35 کیلومتری مرزهای کشورمان از سمت خسروی به کشورمان نزدیک شده بودند، سرکوب کنند و هم زمان طی پیامی، به آیت الله سیستانی گفتند از جوانان عراقی بخواهند مقابل داعش ایستادگی کنند؛ لذا اینکه اکنون می بینید داعش در عراق و سوریه متحمل شکست های سنگینی شده بواسطه وجود بسیج مردمی در عراق و سوریه به نام «حشدالشعبی» و «دفاع وطنی» است.

 

 


٠٨:٣٥ - دوشنبه ١٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است