شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > همایش «اسوه های مقاومت» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش «اسوه های مقاومت» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

 

همایش «اسوه های مقاومت » با تقدیر از همسران جانبازان با حضور سردار جواد خضرایی مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ،داود نورچه‌ای معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ ، فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از همسران جانبازان دوران دفاع مقدس در تالار هویزه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این همایش سرادار جواد خضرایی مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: برگزاری این نوع محافل در مقابل ایثارگری های شما در خدمت به جانبازان بسیار ناچیز است و این محافل نمی تواند واقعیتی که خانواده های جانبازان درگیر آن هستند را بیان کند.

وی افزود: مقام شامخخ شهدا آنقدر ارزشمند است که خداوند قسم یاد کرده است که آنها زنده اند و نزدش روز می گیرند ؛ چیزی که در وصف اولیاء و انبیاء گفته نشده استو در این مقام شهادت دیگرانی هم بودند که نه برای یک بار بلکه  به شهادت رسیدند که هر روزشان توام با درد و رنج مجروحیت همراه است و این مقامی از مقام شهادت است.

خضرایی اظهار داشت : جانبازانی که در مقام جهاد در راه خدا قرار گرفتند شأنشان کمتر از شهادت نیست و حتماً خداوند متعال به جانبازان الطافی در دنیا و آخرت عنایت خواهد کرد و قدر موسع آن شامل خانواده هایی است که امروز بخشی از آنها در این جمع هستند.

در ادامه این همایش داود نورچه‌ای معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با شاره به تقارن ماه محم و هفته دفاع مقدس گفت : بدون شک این تقارن حکایت از موضوعی دارد که ایران اسلامی امروز به چشم خود دید.

وی افزود: امروز ما شاهد حضور پیکر شهید حججی بودیم و این حضور شور و هیجان را به ملت ایران ارزانی داشت.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت : این شهید با رفتنش به همه ما درس داد و نشان داد وی به سرور و سالار شهیدان تاأسی جسته است و در آرامش خود را به خدای خود سپرده است ، کاری که همه شهیدان و ایثارگران انجام دادند و ما وامدار تک تک این عزیزان هستیم.

نورچه‌ای تصریح کرد: شهدای مدافع حرم ادامه دهنده هشت سال دفاع مقدس هستند و امروز این تقدیر گوشه ای از زحمات شما همسران بزرگوار جانبازان است و من از شما بسیار سپاسگذارم که در کنار ایثارگران ، ایثارگرانه زندگی می کنید و ان شاءالله خداوند خود پاداش شما را عنایت فرماید. 

 


٠٩:٣٢ - پنج شنبه ٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٧٥    /    تعداد نمایش : ٢١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است