شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > مدیرعامل جدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس معرفی شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس معرفی شد

 

آیین تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تقدیر از اعضای سابق هیأت مدیره این موزه برگزار شد.

در این مراسم سردار بهمن کارگر رئیس هیأت مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: جناب آقای جعفری که امروز به عنوان مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس معارفه می‌شوند از مدیران موفق بودند و امیدواریم در این راستا نیز به وظایفشان براساس اساسنامه عمل کنند. یکی از برنامه‌های اصلی ما این است که اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان، حوزه‌های علمیه، ادارات، مساجد و نیروهای مسلح از باغ موزه دیدار کنند.

کارگر خاطر نشان کرد: بخش انقلاب اسلامی در این موزه باید طراحی و ساخته شود. همچنین ارتباط و تعامل فعالی بین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با موزه‌های سایر استان‌ها و دیگر موزه‌های جنگ در خارج از کشور برقرار شود و  توجه به اصل صرفه‌جویی، دوری از تشریفات و افزایش بازدیدها از دیگر مواردی است که باید در این موزه رعایت شود.

در بخش دیگر این مراسم دکترعلی‌اصغر جعفری مدیرعامل جدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: امروز انقلاب اسلامی مانند خورشید می‌درخشد و جنگ بخش مشعشع آن است. دفاع مقدس و نقش بی‌بدیلی که مردم در آن زمان ایفا کردند آینه عزت و افتخار ملت ما است که باید بتوانیم با ظرفیت موجود در مجموعه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن را به جامعه بیان کنیم. فعالیت‌های ما در این مجموعه بر مبنای اساسنامه خواهد بود. باید از زحمات سردار خضرایی تشکر کنیم و فعالیت‌هایی که ایشان انجام داده‌اند را تقویت خواهیم کرد.

او یادآور شد: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تجربه پیشکسوتان، هنرمندان و محققان نیازمند هستیم و خوشبختانه همکاران من در این مجموعه افرادی مومن، فداکار و تحصیلکرده هستند.

در ادامه این مراسم، سردار جواد خضرایی مدیرعامل پیشین  موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس باید از دو منظر مورد توجه قرار بگیرد. نخست رویکرد تاکتیکی به معنی جنگ به ماهوی جنگ است و دیگری رویکردهای اخلاقی و رفتاری رزمندگان است. ما باید بتوانیم با توجه به این رویکردها معنای ایثار را به صورت عام در جامعه ترویج دهیم.

سردار خضرایی یادآور شد: مسیری که ما در این چند سال پیمودیم بسیار دشوار بود اما عنایت خدا شامل حال ما شد و توانستیم اطلاعات را جمع‌آوری کنیم. در این راستا توانستیم موزه را با استفاده از هنر به سایر افراد نشان دهیم و از طرفی توانستیم از نظر محتوایی و فیزیکی  آن را تأمین کنیم. دفاع مقدس باید در مسائل رفتاری و اخلاقی ما و جامعه اثرگذار باشد و الهامات این دوران نباید در بازه دفاع مقدس باقی بماند.

این جانباز دوران دفاع مقدس گفت: هنگامی که کار خود را در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آغاز کردم ناسزاهایی شنیدیم. در برخی مواقع مورد حسادت واقع شدیم اما این مسیر خاکریزها را شکست و به نقطه آرمانی خودش رسید.

در ادامه، سردار محسن انصاری از اعضای هیأت مدیره این موزه بیان کرد:‌ در زمینه دفاع مقدس که بخشی از تاریخ ما را تشکیل داده است باید به سه آفت توجه کنیم: تحریف، تخریب و فراموشی آفت‌هایی هستند که دفاع مقدس را تهدید می‌کنند اما خوشبختانه سردار خضرایی که پیش از آقای جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بودند توانستند به خوبی به وظایف خود عمل کنند. ایشان و همکارانشان حدود ۸۰ طرح پژوهشی را در حوزه دفاع مقدس طراحی کردند.
وی اظهار کرد: اگر اعتماد آقای قالیباف به سردار خضرایی نبود مجموعه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسعه نمی‌یافت. فعالیت‌های سردار خضرایی نماد مدیریت جهادی و انقلابی بود.

در پایان این مراسم حکم علی‌اصغر جعفری به مدت سه سال به عنوان مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به وی تقدیم و از زحمات سردار خضرایی و اعضای هیأت مدیره سابق نیز تقدیر شد.

در این مراسم از پوستر جشنواره گروهی موزیک نیروهای مسلح با عنوان«ترنم فتح» و آلبوم موسیقی «چاوشی بیداران» و فیلم سینمایی شهید یاسینی با عنوان «نه و پنج دقیقه» رونمایی شد.

 

 


١٢:٣٣ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است