شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > سطوح راهبردی تاریخ شفاهی دفاع مقدس تبیین می شود
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس :

سطوح راهبردی تاریخ شفاهی دفاع مقدس تبیین می شود

 

به همت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با همکاری سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛ سطوح راهبری حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس تبیین می شود.

دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حاشیه جلسه تبیین سطوح راهبردی حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس که با حضور سردار دکتر غلامرضا علاماتی رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از روند تهیه ساختار و سازمان  بخش راهبردی نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس توسط معاونت پژوهش و مطالعات دفاع مقدس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  ارائه و مقرر شد برای تکمیل و اجرایی شدن موارد مطروحه آن  با حضور نمایندگان سازمان ها و  رده های نیروهای مسلح  شورای سیاست گذاری طی یک ماه آینده تشکیل شود.

وی افزود: تعیین سازکاری برای انتقال بخشی از اسناد دیجیتال مورد نظر سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به  بانک اطلاعات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از دیگر مصوبات این جلسه بود.

جعفری بیان داشت : همکاری و تعامل موزه انقلاب اسلامی و سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در تدقیق اطلاعات و احصای تاریخ شفاهی دفاع مقدس می تواند تاثیر گذاری فراوانی در این حوزه داشته باشد.  

 

 

 

 


٠٨:٤٢ - پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٩٧    /    تعداد نمایش : ١٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است