image01
تالار پروانه ها
صفحه اصلي > درباره موزه > معرفي موزه > تالار پروانه ها 

 تالارپروانه ها         

 تالار پروانه ها ، تنها تالار باغ موزه دفاع مقدس است که جنبه موزه ای و حجمی دارد . هدف از بر پایی چنین فضایی پاسداشت مقام شامخ شهدا و موثرین دوران دفاع مقدس می باشد. این تالار بدان جهت پروانه ها نامیده شد که به یاد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و نیز معرفی فرماندهان شهید و شاهدی می پردازد که با رشادتها  و جان فشانی های خود توانستند نور پر فروغ اسلام را برای همیشه در این سرزمین جاودانه نگه دارند.

 

-  باکس آثار و یادگاری شهدا 

پس از ورود به تالار پروانه ها و عبور از رمپ های برقی ، دیواری قرار دارد که در آن باکس هایی تعبیه شده از آثار و وسایل به یاد مانده از شهدای دفاع مقدس که البته این نوع طراحی در مکان دیگری از تالار نیز تکرار شده است. باکس ها به تعداد قابل توجهی از شهدای جنگ تحمیلی بوده، تصاویر و اسامی حدود 1500 شهید در مکان های مختلف آن به صورت لیزری به نمایش در می آید.

-  استودیوی نشست پیشکسوتان

قسمت بعدی تالار ، استودیوی نشست کهنه سربازان و پیشکسوتان سالهای دفاع مقدس با  بازدیدکنندگان می باشد.

-  گالری  تصاویر سه بعدی

بخش  دیگر این تالار تعلق دارد به گالری تصاویر سه بعدی فرماندهان و موثرین در جنگ 8 ساله که در قالب 72 ویترین شیشه ای نقش می بندد و از قابلیت بروز رسانی نیز برخوردار است.

- تندیس فرماندهان و موثرین در جنگ

بخش پایانی تالار افلاکی پروانه ها اختصاص دارد به تندیس فرماندهان و موثرین دوران پرشکوه دفاع مقدس. نحوه چیدمان تندیس ها به گونه ای می باشد که روند فرماندهی ایشان در جنگ را به صورتی داستان وار به نمایش می گذارد ، تندیس طلایه دارانی چون شهیدان همت ، باکری ، دوران ، محلاتی...

باغ موزه در ویکی پدیا - نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است