چهارشنبه 14 آذر 1397 16:06

کرسی روایت گری با موضوع نقش زنان در انقلاب اسلامی ودفاع مقدس برگزار شد

1

به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس: کرسی روایت گری با حضور سرکار خانم پور ابراهیم، نقش زنان را از ابتدای ظهور اسلام تا به امروز مورد تحلیل وبررسی قرار داد.

کرسی روایت گری با موضوع نقش زنان در انقلاب اسلامی ودفاع مقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس: کرسی روایت گری  با حضور سرکار خانم پور ابراهیم، نقش زنان را از ابتدای ظهور اسلام تا به امروز مورد تحلیل وبررسی قرار داد.

خانم پور ابراهیم مدیر پروژه نقش زنان در انقلاب اسلامی ودفاع مقدس با اشاره به اهمیت پرداختن به نقش زنان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عدم توجه به این مقوله را عامل اصلی نبود الگو برای نسل جوان و زنان دانست

وی در ادامه با نگاهی به نقش زنان از ابتدای ظهور اسلام تا انقلاب اسلامی گفت؛ زنان در بستر تاریخ اسلام والگو گرفتن ازحضرت  فاطمه زهرا (ص) وحضرت زینب (ص) این را فرا گرفتن که چگونه در سختی ها مقاومت کنند .نقش اول زنان در دفاع مقدس با مادران شهدا بود که جهاد اکبر را انجام دادند وسپس فرزندان آنها جهاد اصغر را انجام دادند بنابراین نقش مادران از اصلی ترین نقش های دفاع مقدس بود ونقش دیگر از سوی همسران بود که جنگ را ارزش قلمداد کردند ومردان را برای مقاومت آماده وتشویق کردند.

وی در آخر با اشاره به کاستی های امروز زنان جانباز حمایت بیشتر مسئولین را در جهت برطرف کردن نیازهای مادی وروحی لازم دانست.  

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.