یکشنبه 21 بهمن 1397 17:24

گلپایگانی: ساختارشکنی ملت ایران در برابر قدرت های جهانی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است

گلپایگانی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: همه عالم و قدرت ها جمع شدند تا این انقلاب را زمین بزنند اما ملت ایران درمقابل آنها ساختارشکنی کرد که این نوع ساختارشکنی می تواند بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی به شمار رود.

عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در گفت و گو روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار کرد: اصلی ترین پیام انقلاب اسلامی بازگشت معنویت و عالم غیب به روی زمین است. درواقع بزرگترین کاری که انقلاب اسلامی کرد این بود که چارچوب تفکر و تمدن غرب را زیر سوال برد.
وی ادامه داد: همه عالم و قدرت ها جمع شدند تا این انقلاب را زمین بزنند اما ملت ایران درمقابل آنها ساختارشکنی کرد که این نوع ساختارشکنی می تواند بزرگترین  دستاورد انقلاب اسلامی به شمار رود.
 معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: نقطه اصلی اعتقاد به عالم معنا و در هم شکستن ساختارهای تمدن مادی گرای غرب در بخشی خلاصه می شد که جهان سوم را به جایی رسانده بود که خودباوری را از دست داده بودند. نقطه اتکای ما به شناخت به خود و توانمندی های خود، آغاز حرکت های بزرگ همچون تحقق شعار «ما می توانیم» است که این جمله در وصیت نامه امام راحل شاهد هستیم.
وی افزود: ما باید باور کنیم که می توانیم به علوم، تکنولوژی و فناوری امروز دست یابیم و این همان چیزی است که صاحبان سرمایه و سرمداران قدرت جهانی نمی خواهند ما شعار «ما می توانیم» را سرلوحه زندگی مان قرار دهیم.
گلپایگانی اظهار کرد: نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فرصتی برای آشنایی و آگاهی ملت ایران به ویژه نسل جوان ازدستاوردهاست که این اتفاق می تواند روح «ما می توانیم» را به روح  جمعی ملت ایران تبدیل شود و در میان متخصصان تنها کسانی که مستقیما با این موارد در ارتباط هستند، نقطه آغازین است و این موضوع باید به روح عمومی ملت ایران تبدیل شود که اصلی ترین هدف نمایشگاه همین موضوع است که به آنها خداقوت بگوییم.
وی یادآور شد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس محل مناسبی برای برگزاری نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.