یکشنبه 21 بهمن 1397 19:00

حدادعادل: بخش سراسرنما موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیار تأثیرگذار است

حداد عادل

مشاورعالی مقام معظم رهبری گفت: بخش سراسرنما موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به لحاظ تأثیر و هنرمندی دست کمی از کارهای دیگر کشورها ندارد و حتی از برخی جهات بهتر باشد.

غلامعلی حدادعادل، مشاورعالی مقام معظم رهبری، درحاشیه بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی در گفت و گو با روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی، با اشاره به بخش سراسرنما موزه اظهار کرد: این بخش دارای کیفیت خوبی است و مباحث دفاع مقدس به بهترین شیوه ممکن ارائه می شود.
وی ادامه داد: نمایش صحنه های جنگ و دفاع در کشورهای مختلف مرسوم است. حدود پانزده سال پیش سفری به کشورهای بلژیک و ترکیه داشتم و در آنجا مشابه این اتفاق را شاهد بودم. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بخش سراسرنما موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به لحاظ تأثیر و هنرمندی دست کمی از کارهای دیگر کشورها ندارد و حتی از برخی جهات بهتر باشد.
وی یادآور شد: به دست اندرکاران موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توصیه می کنیم تا راهی بیابند تا دانش آموزان مدارس از این بخش بازدید داشته باشند چراکه معقتدم حس میهن دوستی و علاقه به دفاع از سرزمین را باید از سنین کودکی ایجاد کرد و بازدید دانش آموزان از این مجموعه می توانند در ارتقای این امر تأثیرگذار باشد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به رشد ادبیات در پس از انقلاب گفت: پیش از انقلاب جمعیت کشور 36 میلیون نفر بود و سالانه بین 600 تا 700 عنوان کتاب چاپ می شد. امروز نسبت به آن سال ها تقریبا شاهد دوبرابر جمعیت یعنی 84 میلیون نفر هستیم و چاپ کتاب مان به صدهزارعنوان افزایش یافته است.
وی ادامه داد: کتاب های منتشره به زبان فارسی است و معنایش این بوده که شاهد رشد زبان فارسی هستیم و این زبان میدان وسیعی یافته که می تواند خود را نشان دهد. ما پس از انقلاب شاهد کتاب های بسیاری در حوزه انقلاب و دیگر موضوعات مربوطه هستیم.
حدادعادل با اشاره به بخش هنر و ادبیات در کنار بخش های نظامی نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: فرهنگیان، نویسندگان و نظامیان همه از یک جمعیت هستند. مردم پس از انقلاب با همان شور انقلابی سپاه را ایجاد کردند. امروز که در کنارنیروهای مسلح به نمایش دستاوردهای مان می پردازیم، احساس تفاوت نمی کنیم چراکه همه ما از یک کشور و ملت هستیم.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.