دوشنبه 22 بهمن 1397 15:46

دستاوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

بنیاد شهید و امور ایثارگران

بنیاد شهید و امور ایثارگران، دستاوردهای خود را در نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش گذاشته است.

امیرجاهد، کارشناس تبلیغات بنیاد شهید وامور ایثارگران، در گفت و گو با روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس، با اشاره به دستاوردهای بنیاد گفت: بنیاد شهید وامور ایثارگران، 22 اسفندماه سال 58 تأسیس شد و دارای 224 هزار و 827 شهید، 429 هزار و 94 آزاده و 567 هزار و 127 جانباز است.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران تا کنون اقدام به ساخت 14 بیمارستان تخصصی و مراکز درمانی، 51 مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی، تأسیس دانشگاه شاهد با هشت دانشکده و 9 پژوهشکده و مرکز تحقیقاتی، تأسیس سازمان اقتصادی کوثر با 35 شرکت تابعه، تأسیس سازمان سیاحتی کوثر با هفت هتل و شرکت های مسافرتی و جهانگردی، تأسیس سازمان اموال و املاک، تأسیس بانک و بیمه دی کرده است.
این کارشناس تبلیغات بنیاد شهید وامور ایثارگران تصریح کرد: از دیگر دستاوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل تأسیس یک هزار و سیصد و چهل و هفت مدرسه شاهد و ایثارگر، تشکیل صندوق اندوخته شاهد و صندوق قرض الحسنه شاهد، تأسیس 88 مرکز مشاوره تخصصی، تشکیل شورای عالی ترویج ایثار و شهادت، شورای مشاوران وزراء در امور ایثارگران و اجرای طرح سپاس(دیدار با ایثارگران) است.
وی بیان کرد: تأمین 648 هزار و 562 نفر جهت اشتغال ایثارگران، ساماندهی 145 هزار و 50 گلزار شهدا مشتمل بر 155 هزار و 233 مزار در سراسر کشور، اعطای نشان ایثار به 937 خانواده شهید، آموزش و اعزام به 2500 نفر پیام آور ایثار، ارائه خدمات و تسهیلات آموزش عمومی و عالی به ایثارگران به تعداد چهارمیلیون و 942 هزار و 250  نفراز دستاوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران به شمار می رود.
جاهد اظهار کرد: دوهزار و هشتصد نفر از جامعه شاهد و ایثارگر عضو هیأت علمی دانشگاه ها هستند. همچنین دوازده هزار و پانصد و هشتاد نفر اقدام به حفظ 5 الی 30 جزء قرآن کرده اند. 
وی ادامه داد: دو میلیون و 578 هزار و 507 دانش آموز و دو میلیون و 363 هزار و 743 دانشجو از جامعه ایثارگری هستند.
این کارشناس تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران 263 هزار و هفتاد دقیقه فیلم، سریال و مستند تولید کرده است. همچنین تولید 13 فیلم، 6 سریال و 1200 مستند و چهار اثر سمفونی ایثار، مقاومت، پیروزی فلسطین از دیگر برنامه های فرهنگی بنیاد شهید به شمار می رود. 
وی یادآور شد: تا کنون سه میلیون و پانصد هزار نفر از جامعه ایثارگری به حج تمتع، عمره، عتبات عالیات، مشهد مقدس، مناطق عملیاتی و اردوهای سیاحتی، تفریحی و گردشگری اعزام شده اند.
جاهد اظهار کرد: تا کنون جامعه ایثارگری اقدام به کسب 650 مدال قهرمانی در رشته های ورزشی در سطح بین المللی و پاراالمپیک شده اند که شامل 321 مدال طلا، 170 مدال نقره و 159 مدال برنز است. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون 12 میلیون نسخه جمع آوری و مستندسازی اسناد آثار شهدا و ایثارگران را محقق کرده ایم. همچنین حدود هشت میلیون جلد مجله و بالغ بر یک هزار و ششصد عنوان کتاب را به چاپ رسانده ایم.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.