دوشنبه 22 بهمن 1397 17:45

سردار بلالی: هدف انقلاب اسلامی ایجاد الگو برای کشورهای آزاده جهان است

قرارگاه پدافند خاتم

معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف از انقلاب اسلامی تنها خودمان نبودیم بلکه می خواستیم نظام نوپا و جدیدی را ایجاد کنیم که برای دیگر کشورهای آزاده جهان و مردم مستضعفی که به عنوان جهان سوم شناخته می شدند، الگو باشیم.

سردار سرتیب علی بلالی، معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، در گفت و گو با روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با اشاره به این تلاش های مردمی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نهال  انقلاب اسلامی زمانی که شکل گرفت، بسیار نازک، باریک و قابل انعطاف و هر لحظه امکان از جا کنده شدن آن بود. طوفان هایی به این نهال وزید اما توانستیم با تلاش های مردم، نیروهای مسلح، مدیریت های مختلف از آنها عبور کنیم و امروز این نهال تبدیل به یک درخت تناور شده که حتی طوفان های سهمگین هم نمی تواند آن را از جا بکند.

وی افزود: ما معتقدیم نظامی که امام راحل برای مان ایجاد کردند، نظامی الهی و با فطرت مسلمانان و مردمان آزاده هماهنگی دارد و این موضوع سبب شد تا برای جان دادن و پیش بردن نظام سراز پا نشناسیم و ایثارگری های مختلفی را داشته باشیم.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: طی این سال ها در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به ما فشار آوردند اما ما در برابر این فشارها ایستادگی کردیم.

وی ادامه داد: هدف از انقلاب اسلامی تنها خودمان نبودیم بلکه می خواستیم نظام نوپا و جدیدی را ایجاد کنیم که برای دیگر کشورها و مردم مستضعفی که به عنوان جهان سوم شناخته می شدند، الگو باشیم. به همین جهت دشمن متوجه موضوع شد و تصور می کرد که اگر جلوی نمونه اول بایستد، نمونه های بعدی نخواهند توانست رشد کند و در این مدت توانست از هر لحاظ فشار اقتصادی بیاورند.

سرداربلالی اظهار کرد:بسیاری از تهدیدهای دشمن را تبدیل به فرصت کردیم. همچنین با آغاز جنگ بسیاری از ارتشیان نحوه استفاده از تجهیزات را نمی دانستند اما به مرور با به کارگیری دانش شان توانستند از آن تجهیزات بهره مند شوند و در جنگ پیروز شویم.

وی افزود:ما به واسطه پدافند تأمین راه های مواصلاتی کشور، پدافند پل ها، کشتیرانی و بسیاری از پدافندها توانستیم هشت سال جنگ تحمیلی را مدیریت کنیم و در آن پیروز شویم. در زمان جنگ حتی یک روز نفت کشور قطع نشد. دشمن نتوانست در کار نظام و جنگ به کشور اخلال وارد کند و همه این ها نشان می دهد که به خود مان باور داشتیم.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در زمان جنگ حدود 40 کشور علیه ایران بود و حتی از 12 کشور اسیر داشتیم، اما ما به آن خودباوری لازم رسیدیم و امروز شاهد ادامه روند غنی سازی در سازمان انرژی هسته ای هستیم. همچنین دشمن قصد داشت با برجام متوقف کارمان شود اما ما دربرابرش ایستادگی کردیم.

وی بیان کرد: امروز ما به مرحله خودباوری و اطمینان رسیده ایم و همه نیازمندی های کشور را تأمین می کنیم و حتی پشتیبان کشورهای اسلامی هستیم. همچنین ما شاهد رشد خوبی در منطقه هستیم تا جایی که آمریکا مجبور به خروج از عراق و سوریه شد که این خروج شکست فاحش برای آمریکا بود.

سردار بلالی اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند این نهضت الهی است و خداوند در همه حال کمک حال ما خواهد بود. مصداق فرمایشات امام راحل را در جنگ شاهد بودیم و ما به واسطه امدادهای الهی و توانمندی نیروهای فعال و انقلابی توانستیم پیروزی هایی را به خود اختصاص دهیم.  

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.