پنجشنبه 22 فروردین 1398 12:58

سردار کارگر: امروز کشورهای منطقه بر جمهوری اسلامی ایران تکیه دارند

نشست

سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: امروز کشورهای منطقه چه از نظر قدرت نظامی و سیاسی بر جمهوری اسلامی ایران تکیه دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس امروز پنجشنبه 22 فروردین ماه در نشست صمیمانه کارکنان بنیاد و موزه اظهار کرد: ما باید در کشور وحدت داشته باشیم و اگر وحدت نداشته باشیم به مشکل بر می خوریم.

وی با بیان اینکه برای آماده بودن در برابر دشمنان باید وحدت داشته باشیم، ادامه داد: دشمنان همواره به دنبال این بودند که در ایران اختلاف ایجاد کنند، یک روز به دنبال ایجاد اختلاف میان سپاه و ارتش، اختلاف بین دولت و سپاه و... بودند.

سردار کارگر تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست و یکی از مسائل مهم این است که علی رغم فشارهایی که بر جمهوری اسلامی ایران وارد شده از همان ابتدا و جنگ هشت ساله پیشرفت هایی خیلی خوبی داشتیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به اینکه بیش از 60 سال از جنگ جهانی دوم می گذرد اما هنوز در اروپا معتقدند ضربه ای که از آن جنگ خورده اند بر جای مانده است، افزود: بیش از 35 کشور دنیا با صدام اتحاد داشتند و به نوعی آن را کمک می کردند اما ما پیروز شدیم و جمهوری اسلامی علی رغم تمامی موارد موفق بوده است.

وی با بیان اینکه ما در زمان جنگ حتی گونی هم وارد می کردیم و توانایی تولید آن را نداشتیم؛ امروز همه دنیا جمع شدند تا ما بیشتر از این پیشرفت نکنیم، گفت: سطح زندگی ها در کشورمان تغییر کرده و امروز کشورهای منطقه چه از نظر قدرت نظامی و سیاسی بر جمهوری اسلامی تکیه دارند.

سردار کارگر تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمندی است، همانطور که امنیت را برای خودمان تامین کرده ایم، امنیت در منطقه هم وابسته به ایران است. عراق و سوریه را هم جمهوری اسلامی ایران نجات داد و نه با تمام توان بلکه با بخشی از توان خودمان آنها را نجات دادیم

وی بیان کرد: چندین سال مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند اما دولت ها جدی نگرفتند. اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه همانند بحث دفاعی که در برابر حملات احتمالی دشمن موشک و تانک آماده داریم، در بحث اقتصادی هم بتوانیم دفاع کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به سیلی که در ابتدای سال کشور را با بحران مواجه کرد، گفت: خوزستان آمادگی لازم برای مقابله با سیل را داشت چرا که در نیمه دوم سال با این بلای طبیعی مواجه شده بود.

وی اظهار کرد: باید در برابر اینگونه مسائل پیش بینی داشته باشیم و از آمادگی لازم برخوردار باشیم. سیستم هایی که در دولت های ما تعریف شده به این گونه است که هر کس وارد دولت شد، فقط پشت میز بنشیند.

سردار کارگر با بیان اینکه باید در این زمینه از تجارب دیگران استفاده کنیم و آموزش ببینیم که دیگر کشورها چگونه مقابله می کنند، افزود: درود بر ملت ایران زیرا این همبستگی را در هیچ کشور دیگری به این شکل نداریم، همه مردم در برابر موضوع سیل پای کار آمدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: همه نهادها از جمله ارتش، سپاه، دولت، بسیج و نیروی انتظامی به همراه مردم به کمک سیل زدگان شتافتند و همدلی میان مردم شکل گرفت اما این همبستگی را می توانیم در دیگر عرصه ها نیز نشان دهیم.

وی با تاکید بر اینکه خدا رو شکر امنیت در کشور برقرار است و در ایمن سازی کشور باید دقت کنیم ادامه داد: خباثتی را آمریکا در ابتدای سال در میان همبستگی که میان مردم ایران شکل گرفته بود، انجام داد که بدترین زمان را برای اجرای آن انتخاب کرد، رهبر معظم انقلاب فرمودند دولتمردان آمریکا احمق هستند، مردم آمریکا هم دولت مردان خود را احمق می دانند.

سردار کارگر تاکید کرد: سپاه پاسداران از ابتدای انقلاب برای آبادانی و پیشرفت کشور تلاش کرده، هیچ کسی شک ندارد و امام خمینی(ره) فرمودند که اگر سپاه نبود، کشور نبود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه دشمنان وقتی به سپاه حمله می کنند یعنی به اصل نظام حمله کرده اند، گفت: اینها به نهادهایی که در زمان انقلاب اسلامی تشکیل شده، حمله می کنند البته شکست خوردند.

سردار کارگر تاکید کرد: دیگر امروز اینگونه نیست که آمریکا حرفی بزند و همه کشورها از آنها حمایت کنند، خباثت آمریکا در مورد تروریست قرار دادن سپاه، حتی انگلیس هم جرات نکرد این را بپذیرد و وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد ما همراهی نمی کنیم و خیلی دیگر از کشورها اعتراض کردند که شما باعث درگیری در منطقه می شوید.

وی اظهار کرد: سپاه پاسداران در جنگ، فتنه هایی که در کشور شد، در موضوع داعش که دو کشور را اشغال کرده بود، نقش ویژه ای داشته است. الان آمریکایی ها می خواهند سپاه را مجازات کنند که چرا داعش را از بین بردید.

سردار کارگر با اشاره به اینکه سال گذشته همکاری مشترک بسیار خوبی انجام شد، افزود: یکی از آنها برگزاری نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود که بیش از 40 دستگاه شرکت کردند و هزار دستاورد جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه قرار بود 6 موزه با حضور رئیس جمهور در سال گذشته افتتاح شود که انشاالله در سوم خرداد این اتفاق خواهد افتاد، گفت: در موضوع راهیان نور توفیقات خوبی حاصل شد و در مجموع 10 درصد افزایش داشتیم.

وی تصریح کرد: امسال باید موزه براساس سند راهبردی حرکت کند؛ افق چشم انداز موزه سال 1404 هست تا هماهنگ با مجموعه کشور باشد. در سال های گذشته موفق بودیم و در سال 98 هم موفق خواهیم بود.

نشست

نشست

نشست

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.