دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 12:27

امیردریادار قادرپناه: همکاری با موزه در راه اندازی موزه دانشگاه دفاع ملی در قزاقستان ضرورت دارد

جانشین رئیس دانشگاه دفاع ملی گفت: می خواهیم هنر جنگ ایران را به بهترین محو نشان دهیم به این منظور برای بازدید در موزه حضور یافتیم

جانشین رئیس دانشگاه دفاع ملی گفت: می خواهیم هنر جنگ ایران را به بهترین نحو نشان دهیم به این منظور برای بازدید در موزه حضور یافتیم تا همانطور که سرلشکر باقری تاکید داشتند از تجربیات دوستان موزه استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ امیر دریادار «فریبرز قادر پناه» جانشین رئیس دانشگاه دفاع ملی در دیدار با دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه امروز شنبه 31 فروردین ماه اظهار کرد: قرار است در برخی از کشورها موزه ای از جنگ های نظامی ایران از بعد از اسلام تا دفاع مقدس راه اندازی کنیم.

 امیر دریادار قادر پناه ادامه داد: قزاقستان اولین کشوری است که برای معرفی جنگ های نظامی ایران که رنگ و بوی دفاعی داشته است، اقدام خواهیم کرد.

 

وی تاکید کرد: ایران از ابتدا کشوری مستقل بوده است از این رو باید خارج از دوره دفاع مقدس، دوره تاریخی گسترده تری را در نظر بگیریم.

جانشین رئیس دانشگاه دفاع ملی گفت: فضای ما بسیار محدود است و می خواهیم هنر جنگ ایران را به بهترین نحو نشان دهیم به این منظور برای بازدید در موزه حضور یافتیم تا همانطور که سرلشکر باقری تاکید داشتند از تجربیات دوستان موزه استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ماموریت های ما تخصصی تر است ، افزود: طبق نظر دکتر جعفری بهتر است کارگروهی تشکیل شود و نماینده موزه در آن جلسات حضور داشته باشد تا از همفکری دوستان موزه استفاده کنیم.

امیر دریادار قادرپناه تصریح کرد: قرار است نمونه اولیه این موزه در دانشگاه دفاع ملی راه اندازی و بعد از رفع اشکالات در کشور قزاقستان مستقر شود.

گفتنی است؛ امیر دریادار «فریبرز قادر پناه» جانشین رئیس دانشگاه دفاع ملی به همراه هیئتی از این دانشگاه امروز شنبه 31 فروردین ماه از موزه بازدید کردند. در پایان بازدید جلسه ای در جهت همکاری موزه با دانشگاه دفاع ملی برای راه اندازی موزه ای در مقیاس کوچک برای معرفی جنگ های نظامی ایران از بعد از اسلام تا دفاع مقدس برگزار شد.

جلسات همکاری و هماهنگی قرار است به زودی با حضور نمایندگان موزه و دانشگاه دفاع ملی برگزار شود.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.