دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 14:09

دکتر جعفری: ایجاداتاق هنر جنگ ایرانیان از سوی دانشگاه عالی دفاع ملی در قزاقستان گام مهمی در معرفی حماسه پایمردی و رشادت ملت ایران است.

جعفری

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت:ایجاد اتاق هنر جنگ ایرانیان از سوی دانشگاه عالی دفاع ملی در قزاقستان گام مهمی در معرفی حماسه پایمردی و رشادت ملت ایران است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه در دیدار امیر دریادار فریبرز قادر پناه جانشین رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت : ایجاداتاق هنر جنگ ایرانیان از سوی دانشگاه عالی دفاع ملی در قزاقستان گام مهمی در معرفی حماسه پایمردی و رشادت ملت ایران است.

دکتر جعفری با اشاره به اهمیت این اقدام  گفت : موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آمادگی دارد در خصوص تدوین مبانی ، اهداف ، ابعاد ، مولفه ها ، سناریو و مبانی هنری اتاق هنر جنگ ایران در قزاقستان کمک کارشناسی نماید.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود : با توجه به تلاش دشمنان بویژه استکبار جهانی در ترویج ایران هراسی ، اهتمام ارزشمند دانشگاه عالی دفاع ملی در ایجاد موزه های تخصصی و هدفمند در مراکز دانشگاهی خارج از کشور را یکی از راه های معرفی درست حماسه هشت سال دفاع مقدس و مبانی اعتقادی و رفتاری  ملت ایران در صلح طلبی و حسن همجواری با همسایگان برشمرد و آن را ستود . 

وی افزود: با توجه به تجارب گستره همکاران ما در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این آمادگی وجود دارد تا با بهره گیری از هنر و خلاقیت هنرمندان و متخصصان ایرانی و مدیریت زمان و هزینه در کنار دانشگاه عالی دفاع ملی برای ایجاد این موزه تخصصی سهم کوچکی داشته باشد.

گفتنی است؛ امیر دریادار فریبرز قادر پناه جانشین رئیس دانشگاه دفاع ملی به همراه هیئتی از این دانشگاه شنبه 31 فروردین ماه از بخش های مختلف موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید و 

در پایان بازدید در جلسه مشترکی با مدیر عامل و معاونین و مدیران موزه زمینه های همکاری طرفین برای راه اندازی موزه تخصصی برای معرفی جنگ های نظامی ایران از بعد از اسلام تا دفاع مقدس در کشور قزاقستان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کارگروه مشترکی برای شکل گیری فرایند  همکاری و هماهنگی با حضور نمایندگان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دانشگاه عالی دفاع ملی تشکیل شود.

 

 

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.