یکشنبه 16 تیر 1398 00:00

دکتر جعفری: توسعه گردشگری موجب افزایش سلامت جامعه و ارتقای روابط اجتماعی می شود

گردشگری

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: اگر گردشگری در یک جامعه توسعه پیدا کند جدای از ثمرات اقتصادی و فرهنگی باعث بالا رفتن سلامت جامعه، افزایش آستانه تحمل و ارتقای روابط اجتماعی می شود و کمک می کند جامعه به یک آرامش نسبی نزدیک و استرس کاهش پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز 15 تیر ماه در افتتاحیه اولین دوره تخصصی آموزشی منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات  در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار کرد: حرکت ارزشمندی از سوی ستاد گردشگری شهرداری تهران آغاز شده است اما باید با سازماندهی و سازوکار مناسب و منطقی و نگاه عمیق این حرکت سامان پیدا کند.

وی ادامه داد: همه متخصصان علوم انسانی و روانشناسی بر این نکته تاکید دارند که گردشگری یکی از راه های آرامش بخش و توسعه روابط اجتماعی است.

دکتر جعفری تاکید کرد: توسعه گردشگری در یک جامعه ثمرات اقتصادی و فرهنگی به همراه دارد اما باعث بالا رفتن سلامت جامعه، افزایش آستانه تحمل و ارتقای روابط اجتماعی نیز می شود و کمک می کند جامعه به یک آرامش نسبی و بدون استرس برسد.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد: گردشگری یک حرکت ارزشمند برای آرامش بخشی، تعالی جامعه و توسعه روابط اجتماعی و انسانی، تقویت و تحکیم خانواده است.

وی با اشاره به اینکه توجه به بحث گردشگری موجب نمایان کردن و تقویت حوزه های گردشگری در شهر تهران می شود، افزود: تهران یکی از زیباترین پایتخت های دنیا است و آثار نمادهای تمدن فرهنگی، تاریخی و تمدنی زیادی در شهر تهران وجود دارد.

دکتر جعفری اظهار کرد: باید تمهیدی برای آشنایی بیشتر مردم با زیبایی های شهر تهران در نظر گرفته شود از این رو می توان سامانه ای به این منظور فراهم شود.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: اطلس گردشگری انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسط موزه در حال آماده سازی است که بخش عمده کار انجام شده و تا پایان سال نسخه مکتوب و الکترونیکی آن آماده می شود.

وی تأکید کرد: گذشت زمان اتفاقات و رویدادهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به فراموشی سپرده است اما باید نسل‌ جدید بداند افتخارات بزرگ، مدیون ایستادگی ها و مقاومت های چه کسانی است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: شهر تهران در کنار زیبایی و زمینه های تمدنی، تاریخی، هنری و طبیعی، دارای افتخارات بزرگی در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که بسیاری از پایتخت ها از این ویژگی ها برخوردار نیستند.

وی با اشاره به اینکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مدرن ترین موزه غرب آسیا است، گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با استفاده از تکنولوژی روز دنیا بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به تصویر کشیده است.

 

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.