یکشنبه 16 تیر 1398 00:00

دکتر جعفری: معاونت فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حد یک نهاد فرهنگی تاثیرگذار بوده است

جعفری

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  گفت: معاونت فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حد یک نهاد فرهنگی تاثیرگذار بوده است و از یک مجموعه خنثی و پرداختن به فعالیت های روزمره به یک نهاد با فعالیت های گسترده، نظام مند تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مراسم تودیع و معارفه معاونت فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امروز 17 تیر ماه اظهار کرد: امروزه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حوزه های فرهنگی و هنری در بین دستگاه های لشکری و کشوری از جایگاه فوق العاده ای برخوردار است.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حد یک نهاد فرهنگی تاثیرگذار بوده است و از یک مجموعه با فعالیت های روزمره به یک نهاد با فعالیت های گسترده و نظام مند تبدیل شد.

دکتر جعفری با اشاره به اینکه در معاونت فرهنگی کارهای فوق العاده ای صورت گرفته است، گفت: نشست های فرهنگی با عنوان چهل شاهد از جمله فعالیت های مهمی است که در جهت معرفی هنر، ادبیات و شعر انقلاب برگزار شده است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد: یکی از دیگر فعالیت های معاونت فرهنگی برگزاری منظم جلسات نقد کتاب با حضور بزرگان این عرصه بوده است، همچنین نقد فیلم های ارزشمند داخلی و خارجی در حوزه جنگ با حضور افراد شاخص این حوزه نیز برگزار گردید.

وی با بیان اینکه در حوزه انتشارات، معاونت فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از چاپ یک کتاب در سال 96، موفق به چاپ 70 عنوان کتاب در سال 97 شد، افزود: چاپ 125 کتاب در سال جاری هدفگذاری شده است.

دکتر جعفری گفت: انجمن شاعران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسط معاونت فرهنگی تأسیس شد و جشنواره های تئاتر میدانی و موزه ای در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز برگزار شد.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تأکید بر اینکه کتابخانه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تبدیل به یک مرکز پژوهشی شده است، ادامه داد: امسال معاونت فرهنگی در نمایشگاه کتاب حضوری قدرتمند داشته است و یکی از کتاب های موزه به لطف الهی به توشیح رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید.

وی با بیان اینکه امروز موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ثقل برنامه های دفاع مقدس شده است اظهار کرد: موزه یکی از غنی ترین آرشیوها را در حوزه دفاع مقدس دارد.

دکتر جعفری بیان کرد: قرار گرفتن مسجد جامع خرمشهر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در میان 10 مسجد برتر تهران هدفگذاری شده است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اینکه یکی از افتخارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نشریه سرو است در پایان خاطر نشان کرد: هر کدام از این ظرفیت ها به همت و مدیریت آقای والی زاده به ثمر رسیده است.

در پایان ضمن تقدیر از زحمات آقای دکتر ساسان والی زاده در مدت تصدی معاونت فرهنگی و هنری، سرکار خانم نرگس معدنی پور به عنوان معاون جدید فرهنگی و هنری موزه انقلاب اسلامی معرفی شد.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.