یکشنبه 16 تیر 1398 00:00

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بهترین مکان برای آشنایی مردم با دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

رادیو سرو

مصطفی چمران برادرزاده شهید مصطفی چمران گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از بهترین مکان هایی است که مردم برای آشنایی با دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی می توانند به آن مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مصطفی چمران برادرزاده شهید مصطفی چمران در گفتگو با رادیو سرو گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از به روزترین موزه های کشور و منطقه است.

وی ادامه داد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از بهترین مکان هایی است که مردم برای آشنایی با دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی می توانند به آن مراجعه کنند.

برادرزاده شهید چمران با اشاره به اینکه اندیشه شهید چمران نشأت گرفته از اسلام بود، افزود: هدف ایشان حرکت به سوی اعتلا و خدا بوده است.

وی اظهار کرد: شهید چمران در زمان تحصیل در آمریکا انجمن دانشجویان مسلمان را تشکیل داد و تظاهراتی را علیه نظام شاهنشاهی برگزار کرد که منجر به قطع بورسیه ایشان شد.

برادرزاده شهید چمران گفت: شهید چمران برای اینکه به دنیا نشان دهد یک مسلمان می تواند بالاترین درجات علمی را کسب کند، تلاش می کرد زیرا در آن هنگام، همه این را متناقض می دانستند.

وی بیان کرد: پس از آن در مصر دوره آموزش نظامی گذراند و بعد در لبنان به همراه امام موسی صدر جنبش عمل را تشکیل دادند که منجر به تشکیل حزب الله شد.

برادرزاده شهید چمران در پایان گفت: اهداف شهید چمران از ابتدا جهاد و حرکت در مقابل ظلم بود و در حقیقت آرمان ایشان مبارزه با ظلم بوده است.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.