جمعه 11 آذر 1401 22:58

شهید لبافی نژاد مرد خدا بود

رادیو سرو

خانم سلیحی با اشاره به اینکه همسر شهید لبافی نژاد مرد خدا بود بیان کرد: تا نیمه مرداد سال 54 حدود 2 سال مشغول مطالعه در زمینه کتب دینی و قرآنی بودیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پروین سلیحی همسر شهید دکتر مرتضی لبافی نژاد در گفتگو با رادیو سرو گفت: با شهید لبافی نژاد در سال 51 ازدواج کردم.

وی ادامه داد: ایشان یک مبارز و انقلابی بود و دوره تحصیلات عالیه پزشکی را می گذراند.

همسر شهید لبافی نژاد اظهار کرد: شهید لبافی نژاد می توانست برای ادامه تحصیل به صورت رایگان به آمریکا برود اما به دلیل مبارزه علیه رژیم قید این کار را زد.

خانم سلیحی با اشاره به اینکه همسر شهید لبافی نژاد مرد خدا بود بیان کرد: تا نیمه مرداد سال 54 حدود 2 سال مشغول مطالعه در زمینه کتب دینی و قرآنی بودیم.

وی تصریح کرد: به فاصله یک روز بنده و شهید لبافی نژاد را دستگیر کردند و در کمیته شهربانی که امروز به نام موزه عبرت است، به مدت یک سال در سلول های انفرادی نگه داشتند.

همسر شهید لبافی نژاد ادامه داد: بعد از 6 ماه دادگاه همسرم تشکیل شد و ایشان به 7 بار اعدام محکوم شد و در 4 بهمن 54 به دستور شاه ملعون حکم اجرا شد.

خانم سلیحی گفت: زمان دستگیری زیر 18 سال بودم و مشمول دادگاه اطفال قرار گرفتم و حکم اعدام بنده به زندان تقلیل یافت.

وی تاکید کرد: سال دوم به اوین منتقل شدم و سلول هایش نیمه انفرادی بود. 10 روز قبل از اینکه همسرم را تیرباران کنند، ایشان را ملاقات کردم و در واقع این جلسه خداحافظی بود.

همسر شهید لبافی نژاد بیان کرد: در روز چهارم بهمن ماه فردای روزی که همسرم را تیرباران کردند، مجلس ختمی برای خودم گرفتم.

خانم سلیحی با بیان اینکه وقتی دستگیر شدم، پسرم 1 سال و نیمه بود و بعد از آزادی 3 سال و نیم داشت، گفت: برای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس زحمات بسیاری کشیده شده است و انشالله تکامل پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.