یکشنبه 04 دی 1401 22:45

مجید اوحدیان: موزه دفاع مقدس قابل رقابت با موزه های نظامی در جهان است

نشست تخصصی آشنایی با موزه های نظامی برجسته جهان

روایت گر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: با توجه به پتانسل بالای موزه انقلا.ب اسلامی و دفاع مقدس می توانیم با موزه های جهانی رقابت کنیم.

 

 مجید اوحدیان از روایان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛  گفت:

موزه های نظامی زیادی در کشورهای مختلف وجود دارد اما تنها ۱۰ موزه نظامی برتر، جزوشاخص ترین موزه های جهان به شمار می روند که بالای یک میلیون بازدیدکننده در سال دارند. از بین این موزه ها دو موزه «موزه های سلطنتی جنگ انگلستان» و «موزه سلطنتی ارتش و تاریخ نظامی بلژیک» جزوشاخص ترین موزه های جهان به شمار می رود.

وی اظهار داشت: این دو موزه از پر بازیدترین موزه های نظامی در جهان هستند‌ و طی برنامه ریزی های انجام شده قرار است همه موزه های برجسته نظامی جهان در نشست های تخصصی به کارکنان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس معرفی شود.

وی افزود: هدف اصلی برگزاری نشست های تخصصی در رابطه با موزه های نظامی جهان معرفی و انجام مقایسه بین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با موزه های نظامی برتر جهان است تا این مقایسه منجر به ارتقا موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شود.

اوحدیان بر لزوم معرفی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: ابتدا باید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با دستاوردهایی که در هشت سال دفاع مقدس داشت به مردم کشورمان شناسانده شود. هنوز بسیاری از مردم ایران از وجود موزه انقلاب اسلامی اطلاعی ندارند .

این روایت گر دفاع مقدس تصریح کرد: برای جذب گردشگران خارجی تبلیغات نیاز است چراکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بحث طراحی، محتوایی، مفاهیم با موزه های برجسته نظامی در جهان برابری می کند.

اوحدیان ادامه داد: اگر بخواهیم موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را با موزه های نظامی برجسته جهان مقایسه کنیم در پاسخ باید بگویم موزه دفاع مقدس یک موزه کپی برداری صرف نیست و همه موزه های جهان از یکدیگر الهام می گیرند.

در مقایسه موزه های جهان با یکدیگر به عنوان نمونه موزه منچستر انگلستان که در سال ۲۰۰۱ ساخته و در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد از لحاظ مفهومی الهام گرفته از موزه نظامی بلژیک است چون یک طراح داشته است .

وی تصریح کرد: دنیل لیبسکیند یکی از معماران برجسته لهستانی_آمریکایی است که موزه برلین و موزه منچستر انگلستان را طراحی کرده است. این معمار معروف ۱۵ یادمان و موزه، مراکز فرهنگی معروف در جهان از ژاپن گرفته تا ایالت میشیگان آمریکا را با یک سبک طراحی کرده است. ایشان شاگردانی در جهان دارد که به سبک او موزه هاِی نظامی تازه تاسیس در جهان را طراحی می کنند. با توجه به پتانسل بالای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می توانیم با موزه های جهانی رقابت کنیم.

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.