سه شنبه 06 دی 1401 02:53

بازدید  20هزار دانش آموز از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس


 مسئول پذیرش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اعلام این خبر، افزود: تورهای بازدید دانش آموزی در فصل تابستان روند افزایشی به خود میگیرد، به طوری که هر سال در سه ماه فصل تابستان، 20هزار دانش آموز در گروه های سنی مختلف از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس دیدن می کنند.

 مسئول پذیرش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اعلام این خبر، افزود: تورهای بازدید دانش آموزی در فصل تابستان روند افزایشی به خود میگیرد، به طوری که هر سال در سه ماه فصل تابستان، 20هزار دانش آموز در گروه های سنی مختلف از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس دیدن می کنند.

 

امیرعبدی مسئول پذیرش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درباره استقبال بازدید قشرهای مختلف مردمی از موزه در فصل تابستان، گفت: بازدید از بخش های مختلف موزه توسط  قشرهای مختلف مردمی هرسال صورت می گیرد اما استقبال تورهای دانش آموزی در سه ماه تابستان هر سال افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: طبق قراردادی که بین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است، گروه های مختلف دانش آموزان در مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان در تورهای دانش آموزی تحت عنوان «طعم جبهه» از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید می کنند.

وی در ادامه افزود: طبق آمارهای موجود و بلیط های فروخته شده، تورهای بازدید دانش آموزی در فصل تابستان روند افزایشی داشته است به طوری که هر سال در سه ماه فصل تابستان، 20هزار دانش آموز در گروه های سنی مختلف از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس بازدید می کنند.

عبدی خاطرنشان کرد: امسال برای ایجاد جذابیت بیشتر برای بازدید تورهای دانش آموزی از بخش سراسرنمای موزه، مقرر شد تا تورهای دانش آموزی از مجموعه ای به نام «بنیادعلوی » که در بخش سراسر نما وجود دارد، دیدن کنند.

وی به ساعات بازدید از موزه در روزهای مختلفی از سال اشاره کرد ویادآورشد: به دلیل تغییر ساعات بازدید از موزه در فصل تابستان، استقبال تورهای دانش آموزی نیز افزایش یافت. ساعات بازدید از موزه انقلاب اسلامی در طول سال روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17 امکان پذیر بود اما در فصل تابستان، ساعت بازدید با چهارساعت افزایش همچنان تا ساعت 21 ادامه دارد.

مسئول پذیرش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان اینکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به روز ترین و مجهز ترین موزه غرب آسیا است و ارزش یک بار دیدن را دارد گروه ها و قشرهای مختلف مردمی را به دیدن از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  دعوت کرد.استفاده از تجهیزات و فناوری های پیشرفته در تالارهای هشتگانه و سراسر نما، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به مدرن ترین موزه دفاع مقدس در غرب آسیا تبدیل کرده است .

وی در پایان گفت: تورهای دانش آموزانی هر سال در فصل تابستان بیشترین آمار بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به خود اختصاص می دهند  به طوری که بیش از 50 درصد بازدید های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را گروه های دانش آموزی تشکیل می دهند.علاوه برتورهای دانش آموزی، تورهای دانشجویی و بازدید پرسنل و خانواده های نیروهای مسلح اعم از (سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، وزارت دفاع، بسیج ) و آحاد مختلف مردم نیز جزو اولویت های موزه انقلاب اسلامی برای بازدید است. پیش بینی می شود با توجه به اختصاص بخش خانواده در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آمار بازدید خانواده های ایرانی در روزهای پنجشنبه و جمعه روند افزایشی به خود بگیرد .

 

خبرنگارفاطمه عباس آباد

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.