چهارشنبه 17 مهر 1398 15:17

مهدی سیف : «تهران شناسی» و «شناخت صنعت گردشگری» در تقویم آموزشی شهرداری تهران قرار گرفت

مهدی سیف

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با حضور در دومین «دوره تخصصی آموزشی‌ منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات»، گفت: افتخار این را داریم که در شهرداری تهران، آموزش «تهران شناسی» و «شناخت صنعت گردشگری» وارد تقویم آموزشی شهرداری تهران شده است و طبق آن الزام است که ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﻬﺮداري‌ یک دوره آموزشی تهران شناسی و آشنایی با شناخت صنعت گردشگری را بگذرانند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران صبح روز چهارشنبه 17 مهرماه با حضوردردومین «دوره تخصصی آموزشی‌ منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات»، درسالن هویزه موزه انقلاب اسلامی، گفت: اتفاق خوبی که با همکاری موسسه آموزش عالی شهرداری تهران افتاده است، دعوت از دکتر فتانه دانشمند مدرس حوزه علوم شهری و گردشگری به جهت تدریس درکارگاه های آموزشی اولین دوره تخصصی آموزشی‌ منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات بود که امسال نیز ایشان حضور دارند، یکی از دستاوردهای دوره اول این بود دبیران کانون های گردشگری محلات از تدریس ایشان بسیار راضی بوده و بازخوردهای خوبی نیز به همراه داشت. دلیل آن هم این است که دکتردانشمند در بسیاری از پروژه های ملی و بین المللی صنعت گردشگری در ایران و در دانشگاه های مختلف تدریس کرده اند.

وی افزود: نصرالله حدادی نیز از تهران شناسان و تهران پژوهان بسیار خوب هستند . به جرات می توانم بگویم امروز شاید تعداد افرادی که در حوزه تهران شناسی و تهران پژوهی فعالیت دارند انگشت شمارند و تعداد آنها حتی از تعداد انگشتان دست نیز کمتر باشد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی تصریح کرد: از زمان حضور دکتر جعفری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تحولات عمده ای در نوع پرداخت به موزه اتفاق افتاده است.در هفته ای که گذشت و در هفته گردشگری وهفته دفاع مقدس قرار داشتیم اتفاق مبارک دیگری رقم خورد وآن این بود که با توجه به افتتاح نمایشگاه شکارکرکس ها، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  میزبان 24 هزار نفر بازدید کننده  فقط  در یک روز بود و این رکورد خیلی خوب بود که رقم خورد.این آمار نشان دهنده این موضوع مهم است که موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به لحاظ ساختاری یکی از مدرن ترین موزه های فاخر غرب آسیا به شمار می رود و دربین موزه های تهران نیز به عنوان موزه فاخرو شاخص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مطرح است.

سیف ادامه داد: ما اصرار داریم دوره های آموزشی با استانداردهای لازم برگزار شود و نمی خواهیم یک دوره ای را راه بیندازیم که صرفا چنین دوره آموزشی را به صورت نمایشی برگزار کرده باشیم. هر دو دوره آموزشی ویژه دبیران کانون های گردشگری محلات  با فکر و برنامه ریزی انجام می شود، دوره هایی که با همکاری و مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، معاونت اموراجتماعی، فرهنگی ستاد گردشگری وموسسه آموزش عالی علمی- کاربردی شهرداری تهران برگزار شده است، افتخار این را داریم که در شهرداری تهران، آموزش «تهران شناسی» و «شناخت صنعت گردشگری» وارد تقویم آموزشی شهرداری تهران شده است و طبق آن الزام است که ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﻬﺮداري‌ یک دوره آموزشی تهران شناسی و آشنایی با شناخت صنعت گردشگری را بگذرانند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران بیان کرد: درشهرداری تهران ویژه کارمندان به صورت یک هفته درمیان روزهای یکشنبه عصرانه به وقت گردشگری داریم، روزهای سه شنبه نیز برنامه ای تحت عنوان «نشست های تخصصی تهران شناسی» برگزارمی کنیم. در برگزاری هر برنامه مناسبتی در شهرداری تهران یک برنامه آموزشی نیز لحاظ می کنیم.

وی درادامه گفت: برگزاری دوره های تخصصی ویژه دبیران کانون های گردشگری محلات  از آن جهت مهم است که هر دبیر گردشگری محله بتواند آگاهی خود را نسبت به حوزه گردشگری به ویژه تهران شناسی بالا ببرد تا جایی که اگر گردشگران سوال کنند مهمترین موزه ها و ویژگی های شهر تهران چیست بتواند به بهترین وجه ممکن پاسخ دهد.

وی با تاکید براینکه دبیران کانون گردشگری محلات باید دوره های آموزش تخصصی دبیران کانون های گردشگری محلات  را با جدیت دنبال کنند، خاطرنشان کرد: حضور در چنین کلاس هایی که با آموزش های تخصصی اساتید مجرب حوزه گردشگری و علوم شهری به صورت رایگان برگزار می شود، یک فرصتی غنیمتی است که باید قدرآن را دانست.

دومین«دوره تخصصی آموزشی منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات» روزچهارشنبه 17 مهرماه با حضوردکترعلی اصغر جعفری مدیرعامل و نرگس معدنی پورمعاون فرهنگی و هنری و دکتر امیراحمدی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دکتر سید رحیم ابوالحسنی رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران، دکترمهدی شیرزاد رئیس ستاد مدیریت محله، دکترفتانه دانشمند مدرس دانشگاه درحوزه علوم شهری، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و جمعی از دبیران کانون های گردشگری محلات 22 گانه تهران درتالار هویزه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزارشد.

 

خبرنگار: فاطمه عباس آباد

 

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.