چهارشنبه 17 مهر 1398 15:57

دکتر سید رحیم ابوالحسنی: «افزایش کار آمدی نیروهای شهرداری» از مهمترین اهداف ما در دوره های آموزشی است

ابوالحسنی

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران با حضور در دومین «دوره تخصصی آموزشی‌ منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات»، گفت: یکی از اهداف موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی شهرداری تهران افزایش کارآمدی نیروهای شهرداری است.نیروهای شهرداری باید آموزش های آکادمیک را جدی بگیرند تا با افزایش مهارت های خود بتوانند کارآمدی خود را افزایش دهند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر سید رحیم ابوالحسنی رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران، صبح روز چهارشنبه 17 مهرماه با حضوردردومین «دوره تخصصی آموزشی‌ منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات»، درسالن هویزه موزه انقلاب اسلامی، گفت: گردشگری دو کارکرد می تواند داشته باشد کارکرد اول آن در زمینه احیاء و آگاهی از هویت ملی و مدنی است و کارکرد دوم آن نیز این است که سبب ایجاد تفریح و پرکردن اوقات فراقت می شود.

وی در پاسخ به این سوال که در حوزه گردشگری آموزش چه جایگاهی دارد، افزود: دانش و مهارتهای شغلی به مثابه یکی از ارکان توسعۀ منابع انسانی، یکی ازحلقه های اصلی هم پیوندی عملکرد نظام گردشگری محسوب میشود و عامل مهمی در جلب رضایت گردشگران و به تبع آن پایداری جریان گردشگری به مقصد است.لذا با توجه به اهمیت نیروی انسانی در این صنعت مدیریت منابع انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف ما دراین جلسه این است که ما بتوانیم کارآمدی سازمان شهرداری را افزایش دهیم، شهرداری یک موسسه بزرگی در تهران است که بیش از 60 هزار کارمند دارد و بودجه کلانی را در همه حوزه ها صرف می کند، همه اینها به خاطر این است که بتواند کارآمد باشد.کارآمدی شهرداری تهران در سراسر کشور نیز پیامدهایی دارد و می تواند به عنوان یک الگو مطرح باشد.

وی بیان کرد: کارآمدی یک سازمان در گرو سه عنصر اصلی و مهم است، که اولین عنصر آن ساختار سازمانی است، شهرداری باید ساختاری به روز، پویا و متحول داشته باشد. دوم این سازمان باید فرهنگی داشته باشد که به دنبال آن کارآمدی ایجادکند.برخی می گویند و اعتقاد دارند که فرهنگ باعث کارآمدی نمی شود.سوم نیروی انسانی سازمانی است. نیروی انسانی یک سازمان برای اینکه موفق باشد باید نیروی انسانی کارآمد داشته باشد.

دکترابوالحسنی اظهارداشت: یک نیروی انسانی متعهد باید در خود این احساس را داشته باشد که وجودش متعلق به کار است چطور ممکن است که نیرویی باشد که احساس تعلق و تعهد به کار نکند  واعتقاد به کار نداشته باشد و جزو نیروهای کارآمد هم باشد، این روند امکان پذیر نیست.  حوزه ذهن و احساس انسان در کنش انسان نقش دارد و پس از آن کسب مهارت برای نیروی انسانی کارآمد است که بسیار در حوزه سطح ارتقاء شغلی اش نقش دارد. مهمترین ابزار برای توسعه صنعت گردشگری استفاده از نیروی انسانی متخصص، خلاق و با انگیزه است که به عنوان ثروت واقعی در صنعت توریسم و گردشگری باید مورد توجه باشد.یکی از اهداف موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی شهرداری تهران افزایش کارآمدی نیروهای شهرداری است.نیروهای شهرداری باید آموزش های آکادمیک را جدی بگیرند تا با افزایش مهارت های خود بتوانند کارآمدی خود را افزایش دهند.

 

دومین«دوره تخصصی آموزشی منتخب دبیران کانون های گردشگری محلات» روزچهارشنبه 17 مهرماه با حضوردکترعلی اصغر جعفری مدیرعامل و نرگس معدنی پورمعاون فرهنگی و هنری و دکتر امیراحمدی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دکتر سید رحیم ابوالحسنی رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران، دکترمهدی شیرزاد رئیس ستاد مدیریت محله، دکترفتانه دانشمند مدرس دانشگاه درحوزه علوم شهری، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و جمعی از دبیران کانون های گردشگری محلات 22 گانه تهران درتالار هویزه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزارشد.

 

خبرنگار: فاطمه عباس آباد

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.