SabzArticleView

اخبار

SabzArticleView

دکتر صائمیان: خود آگاهی گام اول در شناخت شخصیت دیگران است.
دکتر صائمیان: خود آگاهی گام اول در شناخت شخصیت دیگران است.
از سری برنامه های فرهنگی تربیتی سبک زندگی اسلامی با موضوع شخصیت شناسی در موضوع ازدواج، که با همکاری کانون خانواده ی خادمیاران آستان قدس رضوی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این کارگاه با حضور استاد دانشگاه دکتر صائمیان و با محوریت خوداگاهی، تیپ های شخصیتی و فرآیند های پردازش مغزی برگزار شد. دکتر صائمیان در توضیح اهمیت خودآگاهی در شخصیت شناسی افزودند "که هرچه به خودآگاهی نزدیک تر شویم درک بهتری از توانمندی ها و نقصان های خود خواهیم داشت که این پیش زمینه اصلی برای بهبود کیفیت شخصیتمان است." وی نتیجه خودآگاهی را تقویت هم ذات پنداری و درک و شناخت دیگران دانست، و این مهارت به فرد اجازه می دهد دنیا را از چشم دیگران نظاره کند. وی ماحصل نهایی ادراک صحیح از خود و دیگران را اینگونه عنوان کرد : "ماحصل این ادراک این است که بدانیم چه حرفی را چگونه به چه کسی و در چه زمان و چه مکانی بزنیم. نوعی از بلاغت و فصاحت کلام که باعث می شود بتوانیم وضعیت فردی و بین فردی مان را به سامان کنیم."
صائمیان در ادامه ضمن پرداختن به جزئیات تیپ های شخصیتی، چگونگی عملکرد فرآیند های پردازش در اذهان تیپ های مختلف را تشریح نمود.
این کارگاه که در سالن هویزه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با پاسخ های دکتر صائمیان به پرسش های حضار خاتمه یافت.
پایان مطلب./
نظرات کاربران
به نکات زیر توجه فرمایید
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA